Ana Sayfa
11 Mart 2019 ( 139 izlenme )
Reklamlar

FARKINDA BİLE OLMADAN YAPTIĞIMIZ SIRADIŞI HATA

FARKINDA BİLE OLMADAN YAPTIĞIMIZ SIRADIŞI HATA
Bu yiyecekleri tükettiğinizde farkında olmadan çok daha çabuk acıkıyorsunuz.


Buğday ekmeği

Kan şekeri dengenizi bozan buğday ekmeği çok çabuk acıkmanıza neden oluyor..


Yumurta beyazı

Yumurta sarısının düşmanınız olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Yumurtanın sadece beyazını yediğinizde daha çabuk acıkıyorsunuz..


Peynir

Peynirde bulunan kazein beyinde eroin ve morfine benzer bir etki bırakıyor. Yani yedikçe daha fazlasını istiyorsunuz. Doymak için peynirin yanında sebze yiyin..


Suşi

Basit karbonhidratlar vücutta hızlıca ayrılarak çabuk acıkmanıza neden oluyor. Suşide bulunan beyaz pirinç de bu karbonhidratlardan bir tanesi..


 

Meyveli yoğurt

Hazır aldığınız meyveli yoğurtlar bolca şeker içerdiği için çabuk acıkmanıza neden oluyor. Sağlıklı bir atıştırmalık istiyorsanız süzme yoğurda meyve ve kuruyemiş ekleyerek kendi yoğurdunuzu kendiniz hazırlayın..


Meyve suyu

Meyveler şeker bakımından oldukça zengin olduğu için liflerini attığınızda kan şekerinizi yükseltebilir. Bu nedenle meyve suyu içmek yerine meyveleri olduğu gibi yiyin..


Şekerli kahvaltılık gevrek

Rengarenk şekerli gevreklerin oldukça iştah açıcı olduğunu biliyoruz ancak uzun süre tok kalmak istiyorsanız bunun yerine yulaf ezmesi, ceviz ve kuru üzümü karıştırarak tüketin..


Tuzlu kraker

Yüksek sodyum içeren yiyecekler susuz kalmanıza neden olur. Yapılan bir araştırmaya göre her zaman susuzluk ve açlığı birbirinden ayıramıyoruz..

Daha fazla içerik için Kaynak : Milliyet.com.tr

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rusya'dan kritik TürkAkım 2 hamlesi! "TürkAkım 2 hızla uygulanabilir" Osmanlı mezarlığını gördükten sonra harekete geçti! Avrupa’ya seslendi Terör örgütü PKK hakkında bomba iddia! İtiraf etti!