Ana Sayfa
2018-09-23 11:38:11 ( 652 izlenme )
Reklamlar

Herkesin Merakla beklediği ittifak açıklaması geldi:


Herkesin Merakla beklediği ittifak açıklaması geldi:

 
Bugün bir çok sitede Cumhur ittifakında çatlak olduğu iddia ediliyordu : Ama Erdoğan cephesinden gelen açıklama bunu yalanlar nitelikte oldu

 
AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu’nun (MKYK) Erdoğan başkanlığında gerçekleşen dünkü toplantısı yaklaşık 3 saat sürdü. Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplantıda, İdlib’le ilgili son durum ve gelişmelere ilişkin bilgi vererek "Barış isteyen bir biz kaldık” ifadesini kullandığı belirtildi.

Milliyet'te yer alan habere göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamaları çerçevesinde yerel seçimde ittifak konusu da toplantıda tartışıldı. Bahçeli’nin İstanbul’da aday çıkarmayacaklarına ilişkin sözlerinin anımsatılması üzerine Erdoğan’ın, “Bu ittifaka sahip çıkıldığını gösteren bir açıklama” değerlendirmesi yaptığı öğrenildi.

"DEVLET BEY İLE GÖRÜŞECEĞİM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Devlet Bey ile görüşeceğim. Oradan bir yol haritası, somut durum çıkar. Şu an bir görüşme yok” şeklinde konuştu. Bu konuda önce kurmay düzeyinde görüşmelerin yapılacağı ifade edilirken, Erdoğan, Numan Kurtulmuş’un temaslarda bulunacağını söyledi.

Erdoğan’ın üyelerin, “Bizim aday göstermeyeceğimiz yerler olacak mı?” sorusuna şu yanıtı verdiği ifade edildi: “Aday çıkarmamamız gibi bir durum söz konusu olmaz. 81 il ve tüm ilçelerde adaylarımız olacak. Bizim iddialı olmamız ayrı, ittifak ayrı bir konu. İttifak ruhunun arkasındayız. Herkes marta yönelik çalışmalarını olduğu gibi sürdürsün.”

Milliyet

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mustafa Sarıgül İBB adayı mı oluyor? Ezanı Duyunca Bunları Yapmayın Dava arkadaşı olmadılar, yolda bıraktılar Toprakta Yürümenin Faydaları – Yalınayak Toprakta Yürümenin Bilinmeyen Yönleri