Ana Sayfa
04 Kasım 2018 ( 846 izlenme )
Reklamlar

Jet kaçış

Jet kaçış 


Yunan gemisi Kuşadası Körfezi’nde görüntülendi

Yunanistan’ın karasularını 12 mile çıkarma planlarının ardından Türkiye ile Yunanistan’ın denizden en yakın sınır noktalarından birinin bulunduğu Kuşadası Körfezi’nde Yunanistan’a ait askeri bir araştırma gemisi görüntülendi.
Kuşadası Körfezi’nde Yunanistan’a ait askeri bir araştırma gemisi görüntülendi. Bölgeye Türk Sahil Güvenlik ekiplerinin hareket etmesi üzerine Yunan gemisi kaçtı.

Yunanistan’ın Sisam Adası’ndan hareket eden Yunan askeri araştırma gemisi önce uluslararası sularda bir süre seyretti. Daha sonra da sonra Kuşadası’nın Kadınlar Denizi açıklarında Türk karasularına da girerek seyrine devam etti.

Yunan askeri araştırma gemisinin Türk karasularına girdiği anın koordinatları radarla tespit edildi. Bölgeye Türk Sahil Güvenlik ekiplerinin hareket etmesi üzerine Yunan askeri araştırma gemisi Türk karasularından çıkarak tekrar uluslararası karasulara girdi.Yapılan araştırmada söz konusu Yunan askeri araştırma gemisinin 12 mil ile ilgili polemiklerin ardından Sisam Adası’nda konuşlandırıldığı ve o günden beri bölgede olduğu öğrenildi.


Haber 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Almanya'dan Türkiye'ye teklif: Ülkenizde üretelim Tanzimin ardından bir müjde de Çavuşoğlu'ndan geldi: Çalışmalar başladı Yıllar sonra gelen korkunç itiraf Trump'tan Türkiye'yi kızdıracak karar!