Ana Sayfa
2018-12-20 07:05:59 ( 727 izlenme )
Reklamlar

İncirlikte'ki gizemli çavuş! Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alındı

İncirlikte'ki gizemli çavuş! Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alındı
İncirlik Üssü’nde çavuş rütbesiyle tercümanlık görevi yürüten ABD ve Türk vatandaşı Yahya Özer, ABD’ye giderken Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alındı. Özer'in, FETÖ soruşturmasında tutuklu olarak yargılandığı ve ByLock kullanıcısı olduğu tespit edildi.
 İncirlikte'ki gizemli çavuş! Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alındı
Adana’da bulunan İncirlik Hava Üssü’nde tercüman olarak görev yapan ABD-Türk çifte vatandaşı Yahya Özer (22), FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Geçtiğimiz 17 Aralık günü sabah saatlerinde Londra aktarmalı ABD’ye uçmak için Atatürk Havalimanı’na gelen Yahya Özer pasaport kontrolünde yakayı ele verdi. İncirlik Üssü’nde çavuş rütbesiyle ABD ordusu adına tercümanlık yapan Özer’in kontrollerinde Manisa Turgutlu Sulh Ceza Hâkimliği’nden FETÖ üyeliği suçundan yakalama kararı olduğu belirlendi.

ByLock kullanıcısı olduğu tespit edildi
İncirlİk Üssü’nde tercümanlık yapan ve kritik görüşmelere tanıklık eden Özer’in ABD’de bulunan FETÖ’nün okullarından Harmony Public Schools çalışanı olduğu ortaya çıktı. Özer’in amcası İ.Ö.’nün de yine FETÖ soruşturmasında tutuklu olarak yargılandığı ve ByLock kullanıcısı olduğu tespit edildi. Gözaltına alınan Yahya Özer hakkındaki yakalama kararının bulunduğu Manisa’ya götürüldü. Özer’in ABD-İncirlik hattındaki bağlantıları ve FETÖ  adına yürüttüğü faaliyetler araştırılıyor.

YENİ AKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kocanıza Kızar ve Uyumaya Devam Ederseniz Ne Olur Biliyor musunuz? Gerilim yüksek... Bomba iddia: Gidiyor! Çilingir detaylarını anlattı! Baykal'a böyle tuzak kurmuşlar BİR SALATALIK DİLİMİ ALIN VE DAMAĞINIZA 30 SANİYE YERLEŞTİRİN! SONRA NE Mİ OLUYOR?