Ana Sayfa
2019-02-19 02:54:54 ( 70 izlenme )
Reklamlar

Dünyada benzeri yok! İşte Türkiye'nin yeni gücü

Dünyada benzeri yok! İşte Türkiye'nin yeni gücü
Türkiye’nin üzerinde çalıştığı İnsansız Hava Araçları arasında en göze çarpan Akıncı'nın sistemi Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir tarafından yayımladı.
 Dünyada benzeri yok! İşte Türkiye'nin yeni gücü
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, İnsansız Hava Aracı (İHA) Akıncı’nın sistemini yayımladı.

Türkiye’nin silahlı ve silahsız İHA filosunu güçlendirmek için yapılan çalışmalar devam ediyor. Bunların arasında en göze çarpan yüksek irtifa uzun havada kalış sınıfı Akıncı Taarruzi İHA projesi oldu.

İşte özellikleri...
Akıncı İHA Projesi kapsamında 40.000 fitte 24 saat havada kalış süresi, 4.5 ton ağırlığında, 900 kg faydalı yük, 450 kg dahili faydalı yük taşıyabilecek.

Kanat açıklığı 20 metre olan, Milli Elektronik Destek Podu, Milli AESA Radarı, Milli Görüş Hattı ve Uydu Haberleşme sistemi ile donatılacak olan AKINCI, TUSAŞ Motor Sanayii AŞ / TEI tarafından geliştirilen PD 220 motoru ile havalanması hedefleniyor.Türkiye 3 ülkeden biri 
Türkiye’nin bu sınıfta İHA geliştiren 3 ülkeden biri olacağı belirtilen projede AKINCI’nın MAM-L, MAM-C, Cirit, L-UMTAS, Bozok, MK-81, MK-82, MK-83, Kanatlı Güdüm Kiti (KGK)-MK-82, Gökdoğan, Bozdoğan, SOM-A gibi mühimmat, füze ve bombayla donatılabileceği aktarıldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

28 ülke Türkiye'ye karşı birleşti! DÜNYANIN GİDİŞATINI DEĞİŞTİRECEK ENERJİ ! Bu 7 belirtinin 4’ü varsa, kan şekeri-niz yüksektir – Geç olmadan ön-lem alın.. Gizli tanık Akın İpek'e sinir krizi geçirtti!