Ana Sayfa
22 Haziran 2018 ( 2153 izlenme )
Reklamlar

Meteoroloji'den son dakika uyarısı! Kuvvetli geliyor

Meteoroloji'den son dakika uyarısı! Kuvvetli geliyor
Meteoroloji'den son dakika hava durumu uyarısı geldi. Ankara için 'Gök gürültülü sağanak yağış' uyarısından sonra etkisini gösterdiği bazı bölgelerde su birikintilerine ve araçların mahsur kalmasına neden oldu. İstanbul için de uyarı geldi.

Meteoroloji'den son dakika uyarısı! Kuvvetli geliyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın güneydoğusu, Ege, Batı Akdeniz'in iç ve Batı Kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Ordu, Sakarya, Kocaeli, İstanbul çevreleri, Çanakkale ve Samsun'un doğu kesimlerinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; öğle saatlerinden sonra İzmir'in iç kesimleri, Manisa, Kütahya, Balıkesir, Bilecik, Çankırı çevreleri, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Bursa'nın güney ve doğusu, Sakarya'nın güney kesimleri, Eskişehir'in kuzeyi ve Ankara'nın kuzey ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, dolu riski ve yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SAAT 12:00 İLE 18:00 ARASI TÜRKİYE'NİN YAĞIŞ HARİTASI

 


 
Batı Akdeniz'in Batısında (Kalkan - Kumluca arası) fırtına bekleniyor!

Batı Akdeniz'in batısında (Kalkan-Kumluca arası) rüzgarın yarın (22.06.2018 Cuma) öğle ve akşam saatlerinde batılı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın aynı gün gece saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve denizcilerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Başlama-Bitiş Zamanı: 22.06.2018 15:00-22.06.2018 23:00

 

ANKARALILAR YİNE DİKKAT!

Meteoroloji Ankara için dün uyarı da bulunmuştu. Yapılan uyarıdan sonra Ankara’da aniden bastıran sağanak yağış nedeniyle araçlar sular içinde kalırken, çok sayıda vatandaşta apartmanlarda mahsur kaldı. Apartmanlarda mahsur kalan vatandaşlar itfaiye erleri tarafından şişme botla kurtarıldı.  Ankara’da akşam saatlerinde bastıran sağanak yağış hayatı adeta felç etti. Özellikle Çankaya’da kendini gösteren yağış, ilçede bulunan Aksu Caddesi ile Yenişehir Pazaryeri’nin arasını adeta göle çevirdi. Caddede bulunan arabalar sular altında kalırken, çok sayıda vatandaş kafelerde ve apartmanlarda mahsur kaldı. 

Ankara için yeni uyarı geldi. Bugün saat 12.00 ile 21.00 arası kuvvetli sağanak yağış Ankara'da etkisini gösterecek.

ANKARA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU RAPORU
 
 

 
Batı Akdeniz’de fırtına uyarısı
 
Meteoroloji, Batı Akdeniz’in bazı kısımlarına şiddetli fırtına uyarısında bulundu.  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Batı Akdeniz'in batısında (Kalkan-Kumluca arası) rüzgarın yarın öğle ve akşam saatlerinde batılı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın aynı gün gece saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi beklenmektedir. Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve denizcilerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" denildi.
 
Doğu Anadolu'da gök gürültülü sağanak yağış!
 
Doğu Anadolu Bölgesi'nde gök gürültülü sağanak uyarısı yapıldı.
 
Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan ve Erzincan'da hava parçalı, zaman zaman çok bulutlu olacak, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak görülecek.
 
Sıcaklığın mevsim normallerinde seyredeceği bölgede rüzgarın doğudan hafif, zaman zaman orta, yağış anında ise kuvvetli esmesi öngörülüyor.
 
Günün en yüksek sıcaklığı Iğdır ve Erzincan'da 30, Ağrı'da 27, Erzurum'da 24, Kars ve Ardahan'da 22 derece bekleniyor.
 
Marmara bölgesi için uyarı
 
Marmara Bölgesi'nde Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak geçeceği tahmin ediliyor.
 
Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, bölgede hava sıcaklıkları mevsim normalleri civarında seyredecek.
 
Parçalı çok bulutlu havanın hakim olacağı bölgede, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak geçeceği tahmin ediliyor.
 
Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette esmesi bekleniyor.
 
İSTANBUL İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU RAPORU

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İngilizlerden olay iddia! '3. Dünya Savaşı silahı' Baba Oğul NASA açıkladı Bilimsel Ola-rak Ispatlı Z-ayıflatan Tek Besin Oy-muş