Ana Sayfa
20 Haziran 2018 ( 1924 izlenme )
Reklamlar

Kandile operasyon neden başladı. Gelen istihbarat neydi

Kandile operasyon neden başladı. Gelen istihbarat neydi


1-PKK’nın üssü Kandil’e Türk Bayrağının dikilmesine sayılı günler kaldı. Peki seçime günler kala bu harekat neden gerçekleşti? Cevabı istihbarat raporlarında saklı. PKK, 24 Haziran’da HDP’nin baraj tehlikesinde olduğunu biliyor. Şayet HDP barajı geçemez ise saldırıya geçecek.
2-Kandil, sadece PKK’nın sözde “Şehit” Harun, Berda Kaşu, Dolekoge, Asus, Kalatukan, Kurtak, Bole, Levce, Zergele gibi kampları barındırdığı için değil aynı zamanda örgüt üyelerinin arazi avantajını kullanarak Türkiye’ye sızdıkları en önemli koridor.
3-Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Kandil’in kuşatılması ve PKKdan temizlenmesi demek örgüte sadece öldürücü bir darbe vurmak değil aynı zamanda 24 Haziran’da HDP’nin barajı geçememesi halinde savaş pozisyonu alarak eyleme geçecek olan PKK’nın hareket alanını da yok etmek demek
4-Bu sebepten dolayı Kandil harekatı bir seçim yatırımı değil Türkiye Cumhuriyeti olarak 24 Haziran sonrası PKK tarafından hedef alınacak ulusal bütünlüğümüze ve güvenliğimize yönelik ön alma harekatıdır. Bu yüzden harekat çok önemli ve destek verilmeli…!
Emre Erciş


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Suudi Arabistan şokta. İşte buna Erdoğan dehası diyoruz. Suudi Arabistan'a kötü haber! Harekete geçtiler Emekliyi Sevindirecek KA-BUSU YAŞATTI!