Ana Sayfa
14 Şubat 2019 ( 248 izlenme )
Reklamlar

Yeni askerlik sisteminde detaylar belli oldu!

Yeni askerlik sisteminde detaylar belli oldu!

Yeni askerlik sistemiyle ilgili detaylar belli olmaya başladı. Artık bedelli askerlik için yaş koşulu aranmayacak.


 - 

AK Parti'nin bedelli askerliğin de içinde yer alacağı askerlik sistemiyle ilgili çalışmasında ayrıntılar netleşmeye başladı.

Askerliğin eğitim durumuna göre 3, 6, 9 ve 12 aylık dönemler halinde yapılması üzerinde durulan yeni çalışmaya göre, bu sürelerde askerlik yapması gereken yükümlüler, ‘bedelli’ olarak nitelendirilebilecek 1 aylık temel hizmetini tamamlaması koşuluyla diğer süreleri bedelini ödeyerek askerlik hizmetini yapmış sayılacak.

Seçimden sonra TBMM'ye gelecek

Bedelli askerlik için yaş koşulu aranmayacak. Askerlik hizmeti sırasında orduda kalmak isteyenler, süresini tamamladıktan sonra 3 yıllığına ‘sözleşmeli subay’ olarak istihdam edilebilecek. Bu süre sonunda uygun görülenler kadrolu olarak subaylığa geçiş yapabilecek. Üzerinde çalışmaları süren taslak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın onayı alındıktan sonra Meclis gündemine getirilecek. Ancak bunun seçimden önce TBMM’ye gelmesi beklenmiyor

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BÜYÜK SKANDAL : Kılıçdaroğlu'dan özerklik sözü Açık açık tehdit etti! Gerekirse Rusları vururuz SAVAŞA DOĞRU Brunson davasına iki gün kala bomba gelişme!