Auto-Created-3
10 Mart 2019 ( 294 izlenme )
Reklamlar

157 kişiyi taşıyan yolcu uçağı düştü! Ölü sayısı belli oldu

157 kişiyi taşıyan yolcu uçağı düştü! Ölü sayısı belli oldu

Etiyopya Hava Yollarına ait 149 yolcusu ve 8 mürettebatı olan Boeing 737 tipi yolcu uçağı düştü. Uçağın havalandıktan sadece 6 dakika sonra, başkent Addis Ababa'nın 62 km güneydoğusuna düştüğü açıklandı. Etiyopya devlet televizyonu uçaktaki 157 kişinin de hayatını kaybettiğini duyurdu. 157 kişinin içinde 33 farklı ülkeden vatandaşın olduğu belirtildi.Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'dan Kenya'nın başkenti Nairobi'ye uçan Ethiopian Airlines'a (Etiyopya Hava Yolları) ait 149 yolcu ve 8 mürettebatı taşıyan yolcu uçağı düştü.

 

ETİYOPYA DEVLET TELEVİZYONU: KURTULAN OLMADI

Etiyopya devlet televizyonu uçaktaki 157 kişinin de hayatını kaybettiğini duyurdu. 157 kişinin içinde 33 farklı ülkeden vatandaşın olduğu belirtildi.

 

YOLCU UÇAĞI KALKTIKTAN 6 DAKİKA SONRA DÜŞTÜ

Uçağın havalandıktan sadece 6 dakika sonra, Addis Ababa'nın 62 km güneydoğusuna düştüğü duyurulurken, düşüş nedenin henüz belirlenemediği açıklandı.

KAZA SONRASI İKİ RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Boeing 737 tipi uçağın düştüğü haberi hava yolu şirketinin sözcüsü tarafından doğrulandı.

Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed ise, Twitter hesabından bir mesaj paylaştı. Ahmed, "Başbakanlık Ofisi, Etiyopya hükümeti ve halkı adına, Etiyopya Hava Yolları'na ait Nairobi seferini yapan Boeing 737 tiği yolcu uçağında sevdiklerini kaybeden ailelere taziye dileklerini sunar" dedi.

2010'DA DA AYNI HAVA YOLLARINA AİT VE AYNI TİP YOLCU UÇAĞI DÜŞMÜŞTÜ

2010 yılında da, yine Etiyopya Havayollarına ait ve yine Boeing 737 tipi uçak, Lübnan'dan Addis Ababa'ya giderken Akdeniz'e düşmüş, uçakta 82'si yolcu 8'i mürettebat 90 kişi hayatını kaybetmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ankara'da koltuklar paylaşılamadı! Ortalık karıştı Neyin pesinde ne yapmaya çalışıyor ! Seçim günü doğan oğlunun adını bakın ne koydu! ABD'li yetkililer fena yakalandı! Skandal görüntü...