Ana Sayfa
2019-02-23 03:57:53 ( 88 izlenme )
Reklamlar

ABD'yi sarsan hazırlık! Trump bu hamleyi beklemiyordu

ABD'yi sarsan hazırlık! Trump bu hamleyi beklemiyordu
AB, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın AB'den otomobil ithalatına vergi koyması durumunda, misilleme yapmaya hazırlanıyor.
 ABD'yi sarsan hazırlık! Trump bu hamleyi beklemiyordu
Bloomberg'in haberine göre Avrupa Birliği (AB), Trump'ın olası hareketine misilleme olarak, aralarında Caterpillar Inc., Xerox Corporation and Samsonite International S.A. gibi şirketlerin de bulunduğu birçok ABD şirketinin ürettiği ürünlerin ithalatına vergi koyma konusunu gündemine almayı planlıyor.

Avrupa Birliği misilleme yapacak
AB'nin konuya yakın bir üst düzey yetkilisine dayandırılan habere göre, AB misilleme olarak, ABD'de üretilen kamyonlar, makinalar ve valizlerin ithalatına gümrük vergisi koyacak.

AB Ticaret Komiseri Cecilia Malmstrom, bugün erken saatlerde, daha önce bazı AB liderlerinin de dile getirdiği gibi, ABD'nin olası ithalat vergisi uygulamasına karşılık verileceğini söyledi. Malmstrom, Brüksel'in çok yakında, ABD ile görüşmeler yapma konusunda bir karar alacağını da ekledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rusya'dan flas açıklama: Türkiye Petrolleri, Diyarbakır ve Adıyaman’da petrol arayacak GENERALDEN ERDOĞAN'A : EŞİNİ BOŞA TEKLİFİ Tarihi zirvenin ardından liderler açıklama yapıyor