Ana Sayfa
2018-05-31 05:48:06 ( 1552 izlenme )
Reklamlar

Ve Trump bombayı patlattı


.      ............. 


ABD'den Kanada, Meksika ve AB'ye gümrük vergisi uygulamasıABD'nin ithal çelik ve alüminyuma yönelik ek gümrük tarifelerini, 1 Haziran’dan itibaren AB, Kanada ve Meksika’ya da uygulayacağı bildirildi

AA

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, ithal çelik ve alüminyuma yönelik gümrük tarifelerinin 1 Haziran’dan itibaren Avrupa Birliği (AB), Kanada ve Meksika’ya da uygulanacağını bildirdi. 
 
Ross, Ticaret Bakanlığı tarafından basın mensupları için düzenlenen konferans bağlantısında, Avrupa Birliği, Kanada ve Meksika’nın geçici muafiyet süresinin 1 Haziran’da bitmesinin ardından çelik ve alüminyum tarifelerine tabi tutulacağını açıkladı. 
 
AB’yle müzakerelerin halen devam ettiğini kaydeden Ross, Kanada ve Meksika’ya yönelik kararın ise Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması’nın (NAFTA) yenilenmesi için geçen seneden beri sürdürülen görüşmelerde henüz sonuç alınamamasına bağlı olduğunu belirtti. 
 
ABD Başkanı Donald Trump, 9 Mart'ta ithal çelik ve alüminyuma sırasıyla yüzde 25 ve yüzde 10 gümrük tarifesi uygulanacağını açıklamıştı. Kanada ve Meksika, AB, Avustralya, Arjantin, Brezilya ve Güney Kore'ye 1 Haziran'a kadar geçici muafiyet tanınmıştı.


Star gazetesi 
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kayıp Evrim’de FLAŞ gelişme! Vali'den ilk açıklama Erdoğan’ın Gerçek Yüzü Anında gözaltına alındılar Kurusu Yaşı farketmiyor bir avuç bile yemek bedeni tepeden tırnağa yeniliyor!