Ana Sayfa
21 Şubat 2019 ( 722 izlenme )
Reklamlar

Katar'dan Suudi Arabistan'a çıkarma!

Katar'dan Suudi Arabistan'a çıkarma!

Katar askerleri, El-Cezire Kalkanı 10 isimli tatbikata katılmak için Suudi Arabistan'daki Kral Abdulaziz Hava Üssü'ne ulaştı.


 - 

Katar Savunma Bakanlığına bağlı askeri bir birliğin, "El-Cezire Kalkanı 10" isimli ortak askeri tatbikata katılmak üzere Suudi Arabistan'daki Kral Abdulaziz Hava Üssü'ne ulaştığı belirtildi.

Tatbikata katılmak üzere Kral Abdulaziz Hava Üssü'ne gelen Katar birliğini, Suudi Arabistan Karşılama Komitesi Başkanı Tuğgeneral Nasır İbrahim es-Salim karşıladı.

Uyum ve dayanışmayı artırma hedefi

Katar Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Körfez tatbikatlarının ortak askeri stratejik planlar geliştirilmesinin yanı sıra Körfez İşbirliği Konseyinden (KİK) tatbikata katılan ülkeler arasında uyum ve dayanışmayı arttırmayı amaçladığı kaydedildi.

Körfez ülkeleri arasında 2017'de patlak veren krizin devam ettiği bir zamanda gerçekleşen tatbikatın 12 Mart'a kadar süreceği ifade edildi.

Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), 5 Haziran 2017'de aldıkları ortak kararla Katar'la diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurmuştu. Gelişen süreçte bu ülkeler Katar'a karşı ekonomik ve siyasi ambargo uygulamaya başlamıştı. Kuveyt de bu krizde ara buluculuk rolü üstlenmişti.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İBB'den "Suriyelilere özel mezarlık alanı” açıklaması Z-ina Yaptığını Söyleyen Kadına Öyle Bir Cevap Verdiki Bakın kim engel olduğu için gitmemiş. Kendisi anlattı. İŞTE SON HALİ