Ana Sayfa
10 Mart 2019 ( 1683 izlenme )
Reklamlar

Putin'e 'neden çok sık görüşüyorsunuz' sorusu

Putin'e 'neden çok sık görüşüyorsunuz' sorusu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye’deki durumu çözmeye yönelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile diyalog için her türlü imkanı kullandıklarını söyledi.

Putin'e 'neden çok sık görüşüyorsunuz' sorusu

 Putin, Arjantin'in başkenti Buenos Aires’te G-20 Liderler Zirvesi sonrasında düzenlediği basın toplantısında Rus gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı.


"ERDOĞAN'LA NEDEN BU KADAR SIK GÖRÜŞÜYORSUNUZ?"


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile sık sık görüşmesinin nedeniyle ilgili bir soru üzerine Putin, “Suriye’deki durumun çözümü için dahil, görüşmek ve konuşmak için her türlü imkanı kullanıyoruz. Anayasa komitesinin oluşturulmasını kastediyorum. Çalışma çok hassas ve büyük sabır gerektiriyor. Gerçekten bunu hayata geçiriyoruz ve bunu gerçekleştiriyoruz. Çok dikkatli ilerliyoruz.” ifadelerini kullandı.


"ZOR İŞLER, SÜREKLİ MÜZAKERE GEREKTİRİYOR"


Suriye Anayasa Komitesi'nin oluşturulması meselesini ele alırken, çeşitli pozisyonları ve bakış açılarını hesaba katmak gerektiğini vurgulayan Putin, “İranlı ortaklarımızın da pozisyonunu dikkate almamız gerekiyor. Elbette Şam’ın konumunu almadan hareket etmeye devam edemeyiz. Bu yüzden zor ve farklı doğrultuda olan işler. Ama bu çalışma devam ediyor ve elbette ki sürekli müzakere gerektiriyor.” şeklinde konuştu.


KAYNAK: AA

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hacamatın faydaları nelerdir Hacamat Mucizesi Hacamatın faydaları nelerdir? CHP İÇİN BÜYÜK KABUS Türk Ordusuna Karşı Harekete Geçtiler Silahlanıyorlar! SON NOKTAYI KOYDU