Ana Sayfa
2018-04-16 09:34:36 ( 558 izlenme )
Reklamlar

Yüz binler sokağa indi! Bu kez onlar da katıldı

Yüz binler sokağa indi! Bu kez onlar da katıldı
Barselona’da bir araya gelen 300 binden fazla kişi Katalan politikacıların serbest kalması için sokağa döküldü. Gösterilere bağımsız olmayan partiler ve sendikalar da katıldı.
Yüz binler sokağa indi! Bu kez onlar da katıldı
İspanya’nın Barselona kentinde bir araya gelen 300 binden fazla kişi hapiste olan Katalan dokuz politikacının serbest bırakılmasını istedi.

Şehrin en popüler yerlerinden Avenida Paralel’de toplanan insanlar bağımsızlık yanlısı politikacıların hapsedilmesine yol açan yargı süreçlerini protesto etti.

“Sizi evde görmek istiyoruz”, “Tutuklu politikacılara özgürlük” şeklinde sloganlar atan kalabalık grup, 6 Nisan’da Almanya mahkemeleri tarafından şartlı tahliyeyle serbest bırakılan Carles Puigdemont için de “Başkan Puigdemont” ifadelerini kullandı.

Daha önce düzenlenen gösterilerden farklı olarak bugün düzenlenen gösterilere bağımsız olmayan partiler ve sendikalardan da katılım oldu.


GAZETE VATAN

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika... 'Türkiye'den korkuyoruz' Konuşmalar ortaya çıktı Memleketine dönüş yaptı, bu işe başladı. Köyün kaderi değişti DETAYLAR BELLİ OLDU! BİNLERCE KİŞİYE ERKEN EMEKLİLİK İtalya'da neler oldu? Türkiye o fotoğrafı görünce