Ana Sayfa
2018-09-21 07:17:35 ( 2134 izlenme )
Reklamlar

İçişleri Bakanlığı’ndan flaş ‘Menzil’ kararı! Beklenmiyordu..

İçişleri Bakanlığı’ndan flaş ‘Menzil’ kararı! Beklenmiyordu..


 
İçişleri Bakanlığı, izin almadan yardım toplayabilen dernekler listesinde Beşir Derneği de dahil etti.

Menzil Tarikatı’na yakınlığıyla bilinen Beşir Derneği, İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla artık izin almadan yardım toplayabilecek. İzin almadan yardım toplayabilen kuruluşlara bakanlığın izniyle Beşir Derneği de dahil edildi.

Menzil Tarikatı’na yakınlığıyla bilinen Beşir Derneği, İçişleri Bakanlığı’nın ilan ettiği “izin almadan yardım toplayabilen dernekler” listesinde yer aldı.

2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu’nun 6’ncı maddesi uyarınca kamu yararına çalışan dernek, kurum ve vakıflardan hangilerinin izin almadan yardım toplayabilecekleri, İçişleri Bakanlığının önerisi üzerine Bakanlar Kurulunca belirlenip ilan edildi. Bu doğrultuda, belirli nitelikleri taşıyan tüzel kişilerin izin almaksızın yardım toplayan kuruluşlardan sayılması sağlandı.

Yetkili kurulun konuyla ilgili kararı çerçevesinde Beşir Derneği de ‘İzin Almadan Yardım Toplama’ hakkını aldı. Beşir Derneği, Türkiye’deki 113 bin 229 faal dernek arasından sadece 22 tanesinin bulunduğu listeye girdi.

MENZİL TARİKATI’NIN 24 HAZİRAN İLANI

Menzil Tarikatı 24 Haziran seçimlerinde gazetelere ilan vererek tavrını açıklamıştı.

Gazetelere verilen ilanda, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD), Semerkand Vakfı, Genç-Kon imzalı ilanda Beşir Derneği de imzacılar arasındaydı.

İLANDA ŞU İFADELER YER ALMIŞTI:

“24 Haziran Genel seçimlerine giderken;

Bağımsızlığımızı tahakküm altına almaya çalışan her türlü ekonomik, siyasi, sosyal, kültürel ve bürokratik prangalardan kurtulmuş, milli ve manevi değerlerini muhafaza eden ve geliştiren bölgesinde lider, ezilenlere umut ve dünya barışının teminatı olacak Büyük Türkiye’nin inşası en önemli hedeflerimizden biridir.

Yeni hükümet sisteminin söz konusu hedeflerimize ulaştıracağına devletin millet için var olduğu esası ile sadece seçkin ve imtiyazlı bir kesimi değil toplumun tamamını güvence altına alacağına vesayet sistemine son vereceğine, sözü ve kararı gerçek sahibi olan millete tevdi edeceğine inanmaktayız.


 
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Cumhur İttifakı’nı yürütmenin çalışmalarına güç verecek çoğunlukta bir meclis yapısını ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğimizi duyururuz.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bugün başlıyor! İşte İstanbul'da tanzim satışların yapılacağı noktalar ORTALIK TOZ DUMAN Ezan okurken köpekler neden ulur? YUNANİSTAN'DA TÜRKİYE KORKUSU