Ana Sayfa
2019-02-18 08:42:23 ( 41 izlenme )
Reklamlar

Şok suçlama...

Trenin altında can verdi! Şok suçlama...
 
Aydın'ın Efeler ilçesinde 3 ay önce trenin altında can veren Sibel Aksoy'un (43) ölümüyle ilgili ailesi çarpıcı bir iddia ortaya attı. Aksoy'un oğlu Ahmet Müslü ile kızı Kerime Yılmaz, Oktay Ö. tarafından evlenme vaadiyle kandırıldıktan sonra şantajla senet imzalatılarak annelerinin ölüme sürüklendiğini öne sürerek şikayetçi oldu. Oktay Ö. hakkında şantaj ve silahla tehdit suçlarından dava açıldı.

Efeler ilçesi Mimar Sinan Mahallesi Şair Ömer Bulvarı hemzemin geçidinde 23 Kasım'da gerçekleşen olayda, 43 yaşındaki Sibel Aksoy Denizli İzmir seferini yapan yolcu trenin altında kalarak feci şekildi can vermişti. Kayıtlara intihar vakası olarak geçen Aksoy'un ölümüyle ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Aksoy'un oğlu Ahmet Müslü ile kızı Kerime Yılmaz, annelerinin ölümünden sorumlu tuttukları Oktay Ö. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

150 BİN LİRALIK SENET İMZALATMIŞ

Aksoy'un çocukları, şikayet dilekçelerinde annelerinin intihara sürüklendiğini iddia etti. Aksoy'un ölümündeki sır perdesini aralayan iki kardeş birlikte verdikleri dilekçede şunları söyledi: "Annemiz 2018'in Haziran ayında babamızdan boşandıktan sonra Oktay Ö. ile gönül ilişkisi yaşamaya başladı. Annemizi evlenme vaadiyle kandırmış. Çocukları olarak bizler annemizin mutlu olduğunu görmek için bu ilişkiye razı olduk. Oktay Ö. ev alacağını ancak boşanması ve borçlarından dolayı evin tapusunu annemizin üzerine yapacağını söylemiş. Annemiz Sibel Aksoy ile birlikte gittikleri Tapu Dairesi'nde anneme 150 bin liralık bir senet imzalatmış. Haftalar geçmesine rağmen tapu işlemi gerçekleşmeyince annemiz senedi geri istemiş. Oktay Ö. evi almadığı gibi senedi işleme koymuş. Annemiz hakkında icra takibi başlatılmış. Annemiz suç duyurusunda bulundu. Fakat savcılığın takipsizlik kararı çıkınca annemiz kendini trenin altına attı."

"İKİMİZDEN BİRİ ÖLÜRSE AYRILIRIZ"

Aksoy'un oğlu Ahmet Müslü, "Oktay Ö. annemin hayatını zindana çevirdi. Annem ölmeden çocukları olarak bizler Oktay Ö. ile bir araya geldik. Oktay Ö. cep telefonunda anneme ait fotoğraflar olduğunu, annemin kendisinden ayrılması halinde bu fotoğrafları tüm köye yaymakla tehdit etti. Ayrıca annem savcılığa yaptığı müracaatta 'ikimizden biri ölürse ayrılırız' şeklinde Oktay Ö'nün sözlerinden bahsetmiş. Oktay Ö.'nün anneme 'Ölüm senin benden kurtuluşundur' sözleri annemi ölüme teşvik etmiş, annem yaşadıklarına dayanamayarak intihar etmiştir. Annemizin ölümüne neden olan Oktay Ö'nün cezalandırılmasını istiyoruz" dedi.

DAVA AÇILDI

Olayla ilgili savcılıkça başlatılan soruşturma kapsamında Aksoy'a ait cep telefonunda senet tartışmasına ilişkin konuşmaların kayıtları bulundu. Soruşturmanın ardından Aydın 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde Oktay Ö. hakkında 'silahla tehdit' ve 'şantaj' suçlarından dava açıldı. Oktay Ö.'nün yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacağı öğrenildi.

HABER 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

"Rusya'yı denizden ablukaya alalım" Son dakika... İran çıldıracak! Peş peşe açıklamalar Erdoğan işaret etmişti Ve oldu Mete Yarar anlatılmayan ve yapılan ilkleri anlatıyor. “Girilmedik yer yok ama