Ana Sayfa
2018-09-22 08:48:41 ( 2073 izlenme )
Reklamlar

SON DAKİKA ÜLKEDE BÜYÜK ŞOK.ASKERİ GEÇİT TÖRENİNE SALDIRI

SON DAKİKA ÜLKEDE BÜYÜK ŞOK 

Devlet televizyonuna bir gazetecinin söylediğine göre, birçok silahlı adam geiçit törenindekilere ateş açtı. Çok sayıda ölü ve yaralı var. 

Saldırıyla ilgili henüz resmi açıklama yapılmadı.

Son dakika... İran'da saldırı! Ölü ve yaralılar var
GAZETEVATAN.COM | 
İran'ın Ahvaz kentindeki askeri geçiş töreni sırasında terör saldırısı oldu. Ölü ve yaralılar var.

Son dakika... İran'da saldırı! Ölü ve yaralılar var
İran'ın Ahvaz kentindeki askeri geçiş töreni sırasında ateş açıldı. 
 
Devlet televizyonuna bir gazetecinin söylediğine göre, birçok silahlı adam geiçit törenindekilere ateş açtı. Çok sayıda ölü ve yaralı var. 

Saldırıyla ilgili henüz resmi açıklama yapılmadı.
***************************************


TSK'dan son dakika açıklaması! Ağır darbe
TSK'dan yapılan açıklamada, "Terörle mücadele kapsamında, 21 Eylül 2018’de düzenlenen hava harekâtları neticesinde eylem hazırlığında olan; Ağrı/Doğubeyazıt kırsalında altı, Irak kuzeyi Gara bölgesinde dört olmak üzere toplam 10 silahlı bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir" denildi.

*******************************************


Bankamatikte 4 bin lirasını unutunca...


Aydın’ın Nazilli ilçesinde, bir incir tüccarının ATM’de unuttuğu para, oğlunun öğrenci harcını yatırmak isteyen başka bir vatandaş tarafından bulunarak sahibine teslim edildi.

Bankanın ATM’si önünde buluşan şahıslar birbirlerine teşekkür etti. ATM’de unuttuğu 4 bin liradan 200 TL’sini parasını geri getiren duyarlı vatandaşın oğluna verilmesini isteyen unutkan şahsın bu isteğini uzun süre kabul etmeyen hayırsever vatandaş daha sonra helalleşerek parayı teslim aldı. Para yatırmak için geldiği Yeşil Mahalle’deki özel bir bankanın ATM’sine yanaşınca bir miktar para gördüğünü ifade eden Halil Topçuoğlu (46), isimli esnaf, hemen polis ekiplerine durumu bildirdiğini belirterek; “Nazilli’nin Ketendere köyünde oturuyorum. Buradaki bankamatikte çocuğun üniversite harcını yatıracaktım. Onun için gelmiştim. Bankamatiğe işlem yapmak için yaklaştım. Bu sırada bankamatik 4 bin lira para verdi. Ben de parayı aldım yetkililere teslim ettim. Ama benden önce bankamatikte kimse yoktu. Sağ olsun emniyet amirimiz, polis arkadaşlarımız yardımcı oldu. Oradan bankaya gittik. Bankada bana, bankamatikte parayı unutan şahsın oraya geldiğini söylediler. Ben de kendine teslim etmek için geldim. Bu bizim vatandaşlık görevimiz. Teşekkür ederim ben de” dedi. Duyarlı vatandaşa çok teşekkür eden incir tüccarı olduğu öğrenilen Özcan Çevik de; “Ben bankamatikten para çekmek için gelmiştim. Limit 5 bin lira yazdım. Limiti onaylamadı. ‘dört bin lira alabilirsiniz’ dedi. Bende 5 bin lira isteyince parayı vermeyecek, onaylamadı diyerek kartımı alıp şubeye gittim. Şubeden bana hesapta paranın eksik olduğunu 4 bin lira çekildiğini söylediler. Ben bu parayı çekmediğimi söyledim. Genel merkezi aradık. Gerekli bilgileri verdik. Aradan yarım saat geçmeden şubeden aradılar. Paranın bulunduğunu, bulan kişinin getirdiğini söylediler. Sağ olsun, Allah razı olsun. Yani dürüst insanlar, namuslu insanlar da var. Çok teşekkür ederim” dedi. 
HABER 7
**************************************************
İş hayatında yeni dönem
Yeni Ekonomi Programı çalışma hayatında da önemli değişiklikleri öngördü. Peki, yeni düzenlemede neler var? Kıdem tazminatındaki değişiklikler neler? Esnek çalışmayla ilgili hangi düzenlemeler olacak? İşte Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı Yeni Ekonomik Program'da yer alan çalışma hayatıyla ilgili yenilikler
İş hayatında yeni dönem

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın önceki gün açıkladığı Yeni Ekonomi Programı 3 yıllık yol haritasını belirlerken çalışma hayatı ile ilgili de çok önemli yenilikleri içerdi. Özellikle milyonlarca çalışanı ilgilendiren kıdem tazminatı reformu sürpriz bir şekilde programda yer aldı. Kamu personelinin performans ölçümü, zorunlu BES, esnek çalışma gibi birçok yenilik programda yer aldı. Programda işsizlik için kademeli bir düşüş öngörülürken 2 milyon ilave istihdam hedefi konuldu.

TAZMİNATA GARANTİ

Programda "Sosyal tarafların mutabakatıyla kıdem tazminatı reformu gerçekleştirilecektir" ifadesi kullanıldı. Üç yıllık dönemde çalışanların, işverenlerin ve kamunun bir araya geleceği bir mutabakatla kıdem tazminatı sorunu çözülecek.

MEMUR EVDEN ÇALIŞACAK

Anneler için uygulanan yarı zamanlı çalışma devam ederken programda buna ilave olarak esnek çalışma da yer aldı. Programda "Hizmetin özelliğine göre uygulanacak esnek çalışma modelleri ile çalışanların iş-yaşam dengesini kurarak aile ve sosyal yaşamlarına, kurs ve eğitim programlarına daha fazla vakit ayırabilmeleri sağlanacak. Kamu kurumlarının esnek çalışma ile iş tatmini ve verimi yüksek işgücüne sahip olmaları sağlanacak" denildi. Böylece memurlar evden çalışabilecek.

KAMUDA VERİM ÖNE ÇIKACAK

Kamu personel rejiminde de köklü değişiklikler yapılacağının ipuçları programda yer aldı. Memurlar için yetenek ölçümü, tekrar yerleştirme ve norm kadro çalışmaları yapılacağı, personelin ödül ve performans sistemleri vasıtasıyla etkin yönetimi sağlanacağı belirtildi. Böylece verimlilik esasına göre daha çok çalışan memurun yükselmesi kolaylaşacak. Norm kadro çalışması ile de kurumların personel sayılarına standart getirilecek.

 ZORUNLU BES'E YENİ DÜZEN

45 yaşın altındaki çalışanların tasarruf sağlamaları maksadıyla getirilen zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) yeniden yapılandırılacak.

DEZAVANTAJLI KESİMLERE DESTEK

Sosyal yardım faydalanıcısı vatandaşların diğer kamu hizmetlerine erişimleri artırılacak.


*******************************************
Suçüstü yakalandı! DEAŞ'lı kuryenin evine PKK'lılar da gelince...
22 Eylül 2018 Cumartesi - 8:23 | Son Güncelleme : 22 09 2018 - 8:23
PKK için Kamışlı’dan Nusaybin’e 8 ayda 280 kg patlayıcı taşıyan DEAŞ’lı kurye son sevkiyatta suçüstü yakalandı. Ele geçirilen PETN’in 1 kg’sinin 100 kg C-4’e denk geldiği belirtildi. DEAŞ’lı kurye ve teslim olan PKK’lılar, patlayıcının Karadeniz ve büyük şehirlere gönderilmek istendiğini itiraf etti.

Suçüstü yakalandı! DEAŞ'lı kuryenin evine PKK'lılar da gelince...
Yenişafak gazetesinden Şahin Şen'in haberine göre, Terör örgütü PKK’ya üst üste darbe vuran Mardin Emniyeti, örgütün bombalarını Türkiye'ye getiren DEAŞ’lı kuryeyi sağ yakaladı. Kamışlı'daki tünellerden Mardin Nusaybin’e bomba sevkiyatı yapan DEAŞ'lı kurye, oluşturulan özel bir ekip tarafından adım adım izlendi. Dikkat çekmemek için belli aralıklarla yasal yollardan Suriye’ye geçen DEAŞ'lı Muhammed El Celul’un, getirdiği patlayıcıyı Nusaybin Karatepe'deki akrabalarının yaşadığı evin bodrumuna gömdüğü tespit edildi.

SON SEVKİYATTA YAKALANDI
 
Patlayıcıların gizlendiği evi takibe alan ekipler, eve girip çıkan şahısların PKK'lı olduğunu belirledi. İstihbari çalışmalar sonrası son sevkiyatın yapılacağı gün operasyon için düğmeye basıldı. Nusaybin’e giren terörist, bombaları evin bodrumuna gömeceği esnada gerçekleştirilen baskınla gözaltına alındı. Evin bodrum katında yapılan kazı çalışmasında 1 kilogramı 100 kilogram C-4 patlayıcıya denk gelen 280 kilogram PETN patlayıcı maddesi ele geçirildi.
 
PKK-DEAŞ ORTAKLIĞI
 
DEAŞ'lı terörist ilk ifadesinde, “DEAŞ ilk kurulduğu zaman örgüte katıldım. Ailemi korumak için onları Türkiye’ye getirdim. Örgütün bomba sevkiyatlarını yapan kuryesi oldum. Emir üzerine PETN patlayıcıları Nusaybin’e getirdim” dedi. Bundan yola çıkan ekipler, patlayıcıların PKK ile bağlantısını çözmek için çalışma başlattı. Teslim olan PKK’lı teröristlerin DEAŞ’lı kuryelerden bahsetmesi şüpheleri daha arttırdı.
 
BÜYÜK ŞEHİRLERE GÖNDERECEKLERMİŞ
 
Teröristlerin ifadelerinde, sabotaj eğitimi aldıklarını ve bomba sevkiyatlarını da DEAŞ’ın yaptığını söylemesi, DEAŞ-PKK ilişkisini ortaya çıkardı. PKK’lı teröristler ifadelerinde, sınırdan geçirilen bombaların öncelikle Karadeniz Bölgesine, ardından da batıdaki büyük şehirlere gönderilmek istendiğini itiraf etti. Emniyetin yaptığı kritik operasyon sayesinde PKK-DEAŞ ortaklığında düzenlenecek saldırıların önüne geçildi.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'dan flaş Gökçek açıklaması! dikkat çeken detay! Katar'a uygulanan yasaklarla ilgili flaş gelişme CEVABI ÇOK SERT OLDU