Ana Sayfa
06 Mart 2019 ( 1233 izlenme )
Reklamlar

Mısır'da protestolar yeniden alevlendi! Halk sokaklara döküldü

Mısır'da protestolar yeniden alevlendi! Halk sokaklara döküldü
Mısır'da darbeci Abdülfettah es-Sisi'ye karşı idam ve tren kazalarının ardından protestolar yeniden başladı. Giderek artan protestolarda darbeci Sisi'nin evlerini yıktığı Verrak halkı bu gece sokaklara inerek gecenin sessizliğini ıslık, tencere ve tava çalarak bozuyorlar.
 
 yeniakit.com.tr 

Mısır'da darbeci Abdülfettah es-Sisi'ye karşı idam ve tren kazalarının ardından yeniden alevlenen protestolar çığ gibi büyüyor.

Bu gece sokaklara inen Mısırlılar; tencere, tava ve ıslık çalarak darbeci Sisi'nin zulümlerini protesto etti. 

Giza'ya bağlı Verrak Adası'nda firavun Sisi'nin evlerini yıkmasının ardından sabrı taşan halk, yönetimi sokaklara inerek protestolara başladı. Hala süren protestolarda halk darbeci yönetime tepki göstermeye devam ediyor.

Paraların üzerine "Mutmain ol, yalnız değilsin" yazıyorlar
Son olarak Mısırlılar, Mısır parası cüneyhlerin üzerinden "Mutmain ol, yalnız değilsin" mesajıyla yeni bir kampanya başlattı. Darbeci yönetim ise bu eylemi engellemeye çalışarak paraların geçmeyeceğini açıkladı.

Kampanyanın öncülerine baskı
Kampanyanın öncülerinden olan Mısırlı siyasi Mahmud Fethi, eylemin başarılı bir şekilde sürdüğünü ifade ederken Şark televizyonu sunucusu Mutaz Matar ise TV yayınlarında kampanyaya büyük destek veriyor. Darbeci Sisi'yi çıldırtan bu desteğin ardından Mutaz Matar'ın iki kardeşini ve ailelerini Mısırlı güvenlik güçleri alıkoydu.
 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Savaş' diyen HDP'lilere tokat gibi cevap! Tır-nak Mantarı Tedavisi. Anne’den Kızına Mükemmel Nasihat! BEL FITIĞI VE SIRT AĞRISINDAN 1 DAKİKADA KURTUL