Ana Sayfa
20 Aralık 2018 ( 595 izlenme )
Reklamlar

Yunanistan son dakika geçti: Milli Füze Bora hedefi 280 kilometreden vurdu

Yunanistan son dakika geçti: Milli Füze Bora hedefi 280 kilometreden vurdu
Türkiye'nin ilk uzun menzilli füzesi Bora, yapılan testlerde hedefi noktasal hassasiyetle vurmayı başardı. Yunan medyası ise bu denemeyi son dakika olarak geçti.
 
Türkiye'nin ilk milli uzun menzilli füzesi 'Bora', 280 kilometre uzaklıktaki hedefini noktasal hassasiyetle vurdu. Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, test atışı görüntülerini Twitter hesabından paylaştı.

280 kilometreden vurdu
Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, Twitter hesabı üzerinden Türkiye'nin milli imkanlarıyla geliştirilen ilk uzun menzilli karadan karaya özelliğinde taktik füzesi olan 'Bora'nın test atış görüntülerini paylaştı. Demir, 'Bora'nın 280 kilometre uzaklıktaki hedefini, noktasal hassasiyetle vurduğunu açıkladı.

Yunan televizyonu son dakika olarak geçti
Türkiye'nin bu başarılı atılımı, Yunanistan'ı tedirgin etti. 280 kilometre uzaklıktaki hedefi 1 metre sapma payıyla vurmayı başaran Bora, Yunan televizyonlarında canlı yayında verildi.Bora'nın özellikleri
2009 yılından bu yana yapılan çalışmaların ürünü olan Bora, kendi sınıfındaki füzelerle rahatlıkla boy ölçüşebiliyor.

ROKETSAN tarafından geliştirilen Kaan (Bora) füzesi, 610 mm çaplı. sistem, yüksek teknoloji ürünü seyrüsefer ve otomatik tevcih sistemleri sayesinde 'at' ve 'uzaklaş' taktiğini başarıyla uyguluyor. Sistem, farklı marka ve modellerde araç, telsiz, güç sistemi, seyrüsefer sistemi gibi alt sistemlere sahip olacak şekilde kullanıcının lojistik altyapısı ve ihtiyaçlarına göre farklı versiyonlarda tasarlanabiliyor. Ordu etki sahası içerisinde, yüksek öncelikli hedefler üzerinde yoğun ve etkili ateş gücü sağlıyor.

Füze, zamanında, doğru ve etkili ateş yaratarak manevra birliklerine mükemmel ateş desteği imkanı veriyor. 'Bora' füzesi, yalıtımlı pod içerisine yerleştirilerek, pod içi füze konfigürasyonu olarak depolanıyor, taşınıyor ve fırlatılabiliyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Orhan Gencebay'dan Erdoğan'a övgü! Polis dev çeteyi bitirdi! Onlarca gözaltı var Kan donduran ifadeler yapacağız!