Ana Sayfa
2018-04-14 06:13:13 ( 2739 izlenme )
Reklamlar

Ve savaş başladı! ABD, İngiltere ve Fransa gece yarısı vurdu

Son dakika... Ve savaş başladı! ABD, İngiltere ve Fransa gece yarısı vurdu
Batılı ülkeler Suriye'de üç kimyasal tesisi füzelerle hedef aldı, televizyonlar yayınlarını kesti. Her an bir son dakika haberinin geldiği bölgede vurulan hedefleri Pentagon açıkladı.

Suriye'nin başkenti Şam'da şiddetli patlama sesleri duyuldu, gökyüzüne siyah dumanlar yükseldi. Uluslararası haber ajansları, rejime ait hava savunma sistemlerinin faaliyete geçtiğini bildiriyor.

ABD lideri Trump, Beyaz Saray'da kameraların karşısına geçti ve "Saldırı emri verdim" dedi, İngiltere ve Fransa'ya teşekkür etti.

Rusya'dan ilk tepki geldi, ABD Büyükelçisi Antonov "Bu tür eylemler karşılıksız kalmayacak" dedi.
Son dakika... Ve savaş başladı! ABD, İngiltere ve Fransa gece yarısı vurdu
Haberin fotoğrafları
milliyet.com.tr
ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye'ye beklenen saldırısı bu gece yarısı başladı. Operasyonu dünyaya önce Fox News duyurdu, dakikalar sonra ise ABD Başkanı Donald Trump kameraların karşısına geçerek "Saldırı emri verdim" dedi.

06.05 : Güney Kıbrıs'tan havalanan İngiliz savaş uçaklarının görüntüsü paylaşıldı.

06.00 : Rusya Dışişleri Bakanlığı, Suriye'nin başkenti Şam'ın saldırı altında olduğunu belirterek bazı Batılı medya organlarının bildirdikleri haberlerle operasyondan sorumlu olduğunu savundu.

05.50 : Fransa Cumhurbaşkanlığı, resmi Twitter hesabından saldırıya katılan savaş uçaklarının havalandığı görüntüleri paylaştı.

MİLLİYET

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eski CHP'li başkan: Kılıçdaroğlu'ndan hesap soracağım! Küstah çağrı! Türkiye kırmızı çizgileri aştı, EZBER BOZDU BİR AÇIKLAMA DAHA