Ana Sayfa
2019-03-01 10:45:13 ( 508 izlenme )
Reklamlar

Bakan Dönmez'den iyi haber: Son bin metre kaldı!

Bakan Dönmez'den iyi haber: Son bin metre kaldı!
 

Akdeniz’de petrol ve doğal gaz arayan sondaj gemisi `Fatih` ile ilgili konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Şu anda 5 bin metre civarında bir sondaj derinliğine ulaşmış durumdayız. Hedef derinliğimiz 6 bin metre. Birkaç hafta içinde hedef derinliğine ulaşmış olacağız” dedi.

 Bakan Dönmez'den iyi haber: Son bin metre kaldı!
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, çeşitli temaslarda  bulunmak üzere Antalya’ya geldi. Antalya Valiliğini ziyaret eden Bakan Dönmez, burada Vali Karaloğlu ile bir süre görüşüp şeref defterini  imzaladı. Bakan Dönmez, Antalya’da yapılan çalışmaları yakından incelemek  adına bir çalışma seyahatinde olduklarını kaydetti. Büyükşehir Belediyesinin yaptığı bazı hizmet birimlerinin açılışına  katılacaklarını ifade eden Dönmez, doğal gaz arama çalışmaları hakkında  bilgi verdi. 

“Diğer ilçelerimize de doğal gazı götürmüş olacağız” 
 
Bakan Dönmez konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi: 
 
"Bildiğiniz gibi doğal gaz Antalya’da merkez olmak üzere 6  ilçemizde kullanıyoruz. Civar ilçelerden de yoğun talep var. Tabi Antalya turizm kenti. Bu taleplere duyarsız kalmamız mümkün değil. Ekiplerimizde gerekli çalışmaları büyük oranda tamamladılar. Plan,  program kapsamında ulusal iletim şebekemize yakınlığına, nüfus ve  tüketim potansiyeline göre programlara, planla diğer ilçelerimiz  doğal gaz götürmeyi planlıyoruz. Bu kapsamda Alanya, Manavgat, Korkuteli ve Kemer ilçelerimizde çalışmaları yürüttüğümüz ilçelerdir. İnşallah zaman içerisinde diğer ilçelerimize de doğal gazı götürmüş  olacağız” 
 

Doğal gazda abone sayısı 15 milyonu geçti
 

Bugün başlıyor! Artık şubeye gitmeye gerek yok
 
“Hedef derinliğine ulaşmış olacağız” 
 
Antalya’nın turizm potansiyeli olduğu gibi yenilenebilir enerji  potansiyelinde de yüksek illerden birisi olduğunu kaydeden Dönmez,  “Antalya son dönemde bizim Fatih Gemimize de ev sahipliği yapıyor. Bu  vesileyle hem Valimize, hem de belediye başkanlarımıza gösterdikleri  ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyoruz. Şu anda 5 bin metre  civarında bir sondaj derinliğine ulaşmış durumdayız. Hedef  derinliğimiz 6 bin metre. Birkaç hafta içinde hedef derinliğine  ulaşmış olacağız. Bu, doğal gaz ve petrol bilgisi var, yok sizlerle o  zaman paylaşmış olacağız. Bulamasak bile bu civarda potansiyeli yüksek  görüyoruz, aramalara devam edeceğiz" dedi. 
 

Bakan Dönmez'den doğal gaz açıklaması
 

  
Bakan Dönmez’in ziyaretinde Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun  yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse ve Kemal Çelik, MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan ve Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy da yer aldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Koray Aydın’dan FLAŞ itiraf İstifa eden de maaş alabilecek MHP'nin iki Büyükşehir adayı geri çekildi Bu saatlerde kullanırsanız daha az elektrik ödüyorsunuz. İlk defa duyacaksınız