Ana Sayfa
21 Aralık 2018 ( 518 izlenme )
Reklamlar

PEKİ RUSYA BUNA İZİN VERECEK Mİ !

PEKİ RUSYA BUNA İZİN VERECEK Mİ !

PKK/YPG sığınacak liman arıyor!
ABD'nin Suriye'den çekilme kararıyla köşeye sıkışan terör örgütü PKK/YPG çıkış yolu arıyor. Masada ilk seçenek ise Esed rejimi ile anlaşma. Ancak daha önce Afrin operasyonu devam ederken YPG ile Esed anlaşmış ve kente İranlı milisleri gönderme karar almışlardı. Fakat konvoyun çevresi Türkiye tarafından vurulmuştu.
PKK/YPG sığınacak liman arıyor!
vABD'nin Suriye'den çekilme kararı almasıyla bir anda ne yapacağını bilemeyen terör örgütü PKK/YPG kendisine sığınacak liman arıyor. Karar sonrası çeşitli kaynaklar aracılığıyla "ABD bizi sırtımızdan hançerledi", "Bu bize yapılan büyük bir ihanet" tarzı açıklamalar yapan örgüt, Esed rejimi yetkilileriyle ülkenin kuzeydoğusundaki Haseke iline bağlı Kamışlı'da bir araya geldiği Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) tarafından ortaya atıldı. Sahada tek başına kalan ve kendisine ortak arayan örgütün görüşmede, petrol zengini Deyrizor ilini "size devredelim" teklifini yaptı. Halbuki örgüt ile Esed rejimi, ABD bölgeden çekilmeden evvel o petroller için çatışıyorlardı.

Dün de, Rus haber ajansı Sputnik'e özel bir röportaj veren örgütün sözcüsü Fethi Mıhemed, "ABD desteğini çekerse başka ülkelerle iş birliği yapmaya çalışırız" diyerek kendilerine yeni bir partner aradıklarını itiraf etmişlerdi.

INDEPENDENT'İN ORTADOĞU MUHABİRİ: YPG, ESED İLE ANLAŞABİLİR

İngiltere'de yayımlanan Independent gazetesinin Ortadoğu muhabiri Patrick Cockburn, bu konu hakkında bir yazı kaleme aldı. Türkiye'nin duruşunun ABD'nin askerlerini Suriye'den çekme kararında etkili bir faktör olduğunu belirten Cockburn, PKK/YPG'nin Esed ile anlaşabileceğini aktardı. "Kürtlerin ABD tarafından ihanete uğramış hissetmesine şaşmamalı" yorumunu yapan Independent yazarı, "Peki Suriye ordusunun istese bile Türkiye'yi durdurabilecek gücü olmadığı düşünülürse, böyle bir hamleye değer mi? Esed'in en önemli destekçisi Rusya, bu adımı destekler mi?" sorularını sordu.

AFRİN OPERASYONU DEVAM EDERKEN YAŞANANLAR MALUM: TÜRKİYE CANLI YAYINDA VURMUŞTU

Daha öncede Afrin operasyonun devam ettiği sırada YPG ile görüşen Esed rejimi, İranlı milisleri kente göndermeye kalkmıştı. Ancak Türkiye alınan bu kararı tanımayarak, milislerin Afrin'e doğru hareket ettiği sırada SİHA'larla bölgeyi canlı yayında bombalamıştı.

KAYNAK: HABER7 / DIŞ HABERLER SERVİSİ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

‘Referandum yapılsın Türkiye’ye bağlanalım’ 1 Mayıs'ta feci kaza: Babası vasiyet etmişti! AK Parti'ye geçti rakiplerini bir bir devirdi DİZ VE EKLEM AĞRILARI 3 GÜNDE SON BULACAK İŞTE O İNANILMAZ YÖNTEM