Ana Sayfa
2018-09-29 09:53:15 ( 1249 izlenme )
Reklamlar

Önlerinde sıra oluyor! Türkiye'den alıp ülkelerinde satıyorlar

Önlerinde sıra oluyor! Türkiye'den alıp ülkelerinde satıyorlar
Döviz kurlarındaki değişimi fırsat bilen Bulgarlar, Edirne'ye gelerek kilolarca baklava alıp, kendi ülkelerinde satmaya başladı. Bu durum Edirne'deki baklavacıların önünde uzun kuyrukların oluşmasına sebep oldu.
Önlerinde sıra oluyor! Türkiye'den alıp ülkelerinde satıyorlar
Döviz kurlarındaki değişim en çok Edirne’ye kara sınır olan Bulgaristan’a yaradı. Edirne’ye alışveriş yapmak için gelen Bulgaristan vatandaşları, kilolarca baklava alıp ülkelerinde satıyor. Durum böyle olunca Bulgar vatandaşlar, baklavacı dükkanlarının önünde uzun kuyruklar oluşturuyor.  

Baklavacı Mehmet Kalkan, “Hafta sonları hergün buradalar. Onların parası değer kazandı. Hafta sonları Edirne’de ne var ne yok alıyorlar. Paraları bir anda değer kazandı. Cevizli baklavayı daha çok talep ediyorlar. Her gelen 4-5 paket alıyor. Tepsilerle baklava alanlar var. Satmak için aldıklarını biliyorum. Ama yemek için alanda oluyor. Tatlılarımız 30 ila 90 lira arasında değişiyor. Bulgarlar en çok 60 liralık olan baklavaları tercih ediyor. Biz satıştan memnunuz. Para kazanıyoruz” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Müttefik değil açık düşman Kurban Bayramı öncesi şok O yolcunun sözleri kafaları karıştırdı. Bu işin arkasında yoksa İşsiz kalanlara 3 bin TL maaş. Kesinlikle okuyun