Ana Sayfa
2018-09-28 08:30:49 ( 722 izlenme )
Reklamlar

ABD'ye sert yanıt: Size boyun eğmeyeceğiz!

ABD'ye sert yanıt: Size boyun eğmeyeceğiz!
Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, hiç kimsenin kendi çıkarlarını başkalarının çıkarları üstünde görmeye hakkı olmadığını belirterek, 'Tek taraflı adımlar herkese zarar verir. Çin şantaja ve baskılara boyun eğmeyecek' dedi.
ABD'ye sert yanıt: Size boyun eğmeyeceğiz!

Wang, New York'ta devam eden Birleşmiş Milletler (BM) 73. Genel Kurulu görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada, Çin'e ilave gümrük tarifeleri ile ''ticaret savaşı'' başlatan ABD Başkanı Donald Trump yönetimini eleştirdi.

"ŞANTAJA VE BASKILARA BOYUN EĞMEYECEĞİZ"

Wang, ''Uluslararası ticaret biri kazanırken diğerinin kaybettiği bir oyun olmamalı. Hiç kimse kendi çıkarlarını başkalarının çıkarları üstünde görmemeli. Tek taraflı adımlar herkese zarar verir. Çin şantaja ve baskılara boyun eğmeyecek.'' değerlendirmesinde bulundu.

ARAKAN VURGUSU

Arakan krizine ilişkin de açıklamalar yapan Wang, Myanmar ve Bangladeşli yetkililerle yaptığı görüşmelerde, iki ülkenin yerlerinden edilen Arakanlı Müslümanların köylerine dönmelerinin hızlandırılması konusunda anlaştığını aktardı.

KAYNAK: AA

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dünyaca ünlü yıldızdan birilerini çıldırtacak İslam açıklaması Yeni kabinede HDP’nin aklını alan detay! TÜRKİYE'YE SAVAŞ İLANI NATO O ÜLKEYE ACI GERÇEKLERİ SÖYLEDİ: SİZİ KORUYAMAYIZ DİYİP..