Ana Sayfa
2019-05-13 05:14:36 ( 144 izlenme )
Reklamlar

Hortumcu Cem Uzan'a kötü haber

Hortumcu Cem Uzan'a kötü haber
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, firari hortumcu Cem Uzan'ın Kepez ve ÇEAŞ elektriğe ait hisse senetlerine üçüncü kez el koydu.


Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Cem Uzan'ın 2.1 milyar Euro değerindeki Kepez ve ÇEAŞ elektriğe ait hisse senetlerine üçüncü kez el koydu.

Geçtiğimiz yılın sonunda Fransız AFP, Cem Uzan'ın, Fransa'da Türkiye'ye karşı açtığı, büyük kısmı ÇEAŞ ve Kepez elektrik dağıtım şirketlerine ait 2.1 milyar Euro değerindeki hisselerini geri alma davasını kazandığını yazmıştı.

TMSF, Cem Uzan'ın hisse senetlerineleri el koydu
Bu haberin ardından Cem Uzan'ın avukatı bir açıklama yaptı. Avukat açıklamasında Cem Uzan'ın bu hisseleri almak yerine Türkiye ile anlaşmaya gitmek istediğini söyledi. Ancak Euronews'in haberine göre TMSF, Cem Uzan'ın hisse senetlerine üçüncü kez el koydu.

TMSF Cem Uzan'ın hisselerine tekrar el koydu

Fransız mahkeme aksi yönde karar verdi
TMSF, 2017 yılının ağustos ayında ve 2018 yılının eylül ayında Uzan'ın Fransa'daki mallarına el koymuş ancak bu uygulama 2018 yılının eylül ve aralık aylarında Fransız mahkemesince yasa dışı bulunmuştu.

YENİ AKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'yi suçladı Oğlu kaçırılan anne Muhsin Yazıcıoğlu’na söyler, o ise ne mi yapar? Ke-sinlikle okuyun SİZ SÖYLEYİN KİM DOLANDIRICI ‼️ Başkan Erdoğan 'yakında' deyip mesajı verdi!