Ana Sayfa
2019-06-07 03:33:34 ( 2252 izlenme )
Reklamlar

Mağdur algısı çöktü! İşte son anket sonuçları


İstanbul seçimleriyle ilgili yapılan son anket, CHP-HDP ve İYİ Parti'nin ortak adayı Ekrem İmamoğlu'nun destekçileri tarafından yapılan "mağdur" algısının toplumdaki karşılığını kaybetmeye başladığını net bir şekilde ortaya koydu.


 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptal ederek 23 Haziran'da yeniden sandığa gidileceğinin açıklamasının ardından anket şirketleri, kimin kazanacağına dair yeniden halkın nabzını yoklamaya devam ediyor. Son yapılan ankete göre; AK Parti adayı Binali Yıldırım, CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nun önünde yarışı tamamlıyor.

İstanbul seçimleri için şu ana kadar bazı anket firmaları yaptıkları araştırmaları yayımladı ya da bu araştırma sonuçları hakkında değerlendirmelerde bulundu. ORC araştırma şirketi, 23 Haziran'da yapılacak seçimlerle ilgili yaptığı son ankette AK Parti adayı Binali Yıldırım'ın yüzde 47 ile CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nun 0,3 puan önünde olduğunu ortaya koydu.

Kararsızlar yüzde 5,5
"31 Mart Yerel Seçimlerinde Ekrem imamaoğluna oy verdim, tercihimde değişiklik yok" yok diyenlerin sayısı yüzde 96,7 olurken,yüzde 3,3 kararsız olduğunu söyledi.

Aynı soruya Binali Yıldırım için şöyle cevap verildi: Yüzde 97,4 kararım değişmedi derken, yüzde 2,6 kararsız olduklarını ifade etti.

YENİ AKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AK Parti İl Başkanı görevden alındı Türk Mühendisler ‘Bor’dan Üretti! Dünyanın en güçlüsü 12 yıl sonra komadan çıktı ve söyledikleri şok etti! Saddam'a idam hükmü veren yargıç öldü