Ana Sayfa
09 Ekim 2018 ( 1119 izlenme )
Reklamlar

12'lik Gelinden Skandal Sözler! ÜLKEYİ AYAKLANDIRDI! .

12 Yaşındaki Gelinden S-ka-n-dal Sözler!

12'lik Gelinden Skandal Sözler! ÜLKEYİ AYAKLANDIRDI! . 

12 yaşındaki Thea, 37 yaşındaki bir erkekle evleneceğini blog sayfasında açıklayınca ülke ayağa kalktı. Fakat gerçek olmayan bu düğün bir kampanya için düzenlendi. 

Çocuk gelişimi için kurulan bir hayır kurumunun düzenlediği kampanya kapsamında, Norveçli 12 yaşındaki Thea, bir blog sayfası açarak 11 Ekim Cumartesi günü 37 yaşındaki nişanlısı Geir ile evlenmeye hazırlandığını aylar öncesinden

Aslında gerçek olmayan bu evliliğin, bir hayır kurumunun insanların dikkatini çekmek için düzenlediği açıklandı. 

Bu kampanya ile çocuk gelini sorununa dikkat çekmeyi amaçlayan hayır kurumu, tüm ülkeyi ayağa kaldırdı. 
İnsanlar polisi arayarak şikayetler yağdırmaya başladı, düğünü ne olursa olsun engelleyeceklerini söyleyen grupların protestosu büyüdü. 

Evleneceği tarih ise Avrupa Birliği`nin ilan ettiği ve UNİCEF`in de kabul ettiği uluslararası kız çocukları günü olan 11 Ekim olarak seçilmişti. 


Her gün 39 bin çocuk zorla evlendiriliyor. Hayır kurumu, çocuk gelini sorununa dikkat çekmek için farklı bir yöntem kullanmak istedi ve 12 yaşındaki Thea`yı kendisinden 25 yaş büyük bir erkekle sanki gerçekten evleniyormuş gibi hazırladı. 

Sosyal medyada gelinlik provaları ve düğün pastası fotoğraflarını paylaştı. 

Hayır kurumu, kampanyanın işe yaradığını görünce, `Yaptığımız provokasyonın işe yaradığını gördük. Gerçekleri bu kampanya sayesinde gösterebilmiş ve dikkat çekebilmiş olduk. Hayır kurumuna bağış yaparak da çocuk gelinlere karşı çıkacağınızı umuyoruz. Böylece her gün Thea gibi binlerce çocuğun boyun eğmek zorunda kaldığı zalim kaderlerinden kurtarabilirsiniz.` dedi. 
12 yaşındaki Thea, 37 yaşındaki bir erkekle evleneceğini blog sayfasında açıklayınca ülke ayağa kalktı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rusya'dan skandal Venezuela kararı! Büyük darbe vurdular Gece yarısı kan donduran olay... Tarım ilacı detayı Bakın Ne Halde Bugün başlıyor! İşte İstanbul'da tanzim satışların yapılacağı noktalar