Ana Sayfa
2018-04-15 09:07:33 ( 477 izlenme )
Reklamlar

S-400 sistemi devreye sokulmadı

S-400 sistemi devreye sokulmadı
Askeri uzmanlar, Suriye operasyonunun ABD liderliğindeki Batı ile Rusya arasında teknolojik güç savaşına dönüştüğü görüşünde. Ancak uzmanlar ‘teknolojik güç savaşına’ rağmen saldırı sonrası Türkiye’nin Rusya’dan alacağı S-400 hava savunma sitemiyle ilgili bir değerlendirme yapmanın doğru olmayacağını vurguladılar.
S-400 sistemi devreye sokulmadı
Emekli Hava Korgeneral Erdoğan Karakuş, saldırıların Rusya’ya ait S-400’lerin konuşlandığı bölgelere yapılmamasına dikkat çekti.

Karakuş şunları söyledi: “ABD liderliğindeki müttefikler, Suriye’ye alçak irtifada dünyanın yuvarlaklığına göre uçan Tomahawk’larla saldırdı. S-400’ler ise yüksek irtifalı füze saldırılarına karşıdır. Yani S-400’ler atmosferi geçip iniş yapmaya başlayan yüksek irtifalı füzeler için yapılmış bir hava savunma sistemi. Suriye’de ise rejim S-300’leri devreye soktu. Eğer Rusya’nın açıkladığı doğruysa, eski model S-300’ler yaklaşık 100 füzeden 70’ini yakalayıp imha ettiyse bu çok büyük bir başarı. Ancak S-400’ler devreye girmediği için bu sistemin performansı yeterli mi değil mi tartışması yapmak doğru olmaz.”

‘NET FOTOĞRAF YOK’

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar da Rusya S-400’leri devreye sokmadığı için bu konuda net bir fotoğrafın görülemediğini, dolayısıyla bu sistemle ilgili kapsamlı bir değerlendirme yapılamayacağını söyledi. 

HABER 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Doğal Kemoterapi Etkisi Yapan Şifa Kaynağı Bitki- İtirazım Var Bu Nikah Kıyılamaz’ Dedi Gelin S-o-ke Oldu Kayınbaba istedi minareye çıkıp 'Bize her yer Trabzon' diye bağırdı AMERİKA'DAN YENİ RUSYA HAMLESİ .ORTALIK ÇOK KÖTÜ KARIŞACAK