Ana Sayfa
2019-02-12 01:47:33 ( 191 izlenme )
Reklamlar

IMF'den korkutan uyarı! 'Fırtınaya hazırlıklı olun'

IMF'den korkutan uyarı! 'Fırtınaya hazırlıklı olun'

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, küresel ekonominin beklenmeyen bir şekilde yavaşladığını ve bunun iyi bir durum olmadığını açıkladı.


 - 

Küresel ekonominin bir anda yavaşladığını ve bunun beklenmeyen bir durum olduğunu söyleyen IMF Başkanı Lagarde, "Fırtınaya hazırlıklı olun" ifadelerini kullandı.

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, küresel ekonominin beklentilerin üstünde bir hızla yavaşladığına dikkat çekti ve küresel ekonomiyi etkileyen “dört bulutun” olası bir “fırtına” yaratabileceğini uyarısı yaptı.Dubai’de düzenlenen World Government Summit’te konuşan Lagarde, ülke yönetimlerinden, olası bir fırtınaya karşı hazırlıklı olmalarını istedi.

"Ticari gerginlik artıyor"

Söz konusu riskler arasında “ticari gerginlikler ve ek gümrük vergileri artırımı, finansal sıkılaşma, Brexit süreci belirsizliği ve Çin ekonomisindeki artan gerileme”olduğunu belirten Lagarde, ABD ve Çin arasındaki ticari gerginliğin etkilerinin şimdiden görülmeye başladığını söyledi.

"Havada çok fazla bulut olduğundan..."

Lagarde, “Bu gerginliğin nasıl yatışacağını bilmiyoruz fakat şimdiden ticaret ve piyasadaki güveni etkilemeye başladığını görebiliyoruz” diye konuştu.IMF Başkanı ayrıca hükümet ve şirketlerin yüklü borç masraflarının da çeşitli riskler olduğuna dikkat çekti ve ekledi: “Havada çok fazla bulut olduğunda, fırtınanın çıkması için gereken tek şey bir yıldırımdır.” 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

"TÜRKİYE'NİN BAŞBAKANI BENİM" DEDİM Saadettini Hüsamettin öldürmek isteyecek ama yapamayacak. Peki aslında kim öldürecek. İşte tarihi bilginin ayrıntısı 15 Temmuz’da Bahçeli’yi almak için MHP’ye giden adam Süleyman Soylu 'dan son dakika önemli açıklamalar