Ana Sayfa
10 Mayıs 2019 ( 350 izlenme )
Reklamlar

ABD'den 'F-35' ve 'S-400' açıklaması: Türkiye projeden çıkarsa...

ABD'den 'F-35' ve 'S-400' açıklaması: Türkiye projeden çıkarsa...
Türkiye'yi S-400 füze savunma sistemlerinden vazgeçmeye ikna etmek için müzakerelere devam ettiklerini söyleyen ABD Savunma Bakan Yardımcısı Ellen Lord, Türkiye'nin F-35 programından çıkarılmasının savaş uçağının maliyetini arttırabileceğini ifade etti.


ABD'den 'F-35' ve 'S-400' açıklaması: Türkiye projeden çıkarsa...
Türkiye'ye Rusya'yla yaptığı S-400 anlaşmasından geri adım attırmak için baskısını sürdüren Washington, bir yandan F-35 programının verimliliğini korumanın hesaplarını yapıyor.

"Türkiye'nin F-35 programından çıkarılması maliyeti artırabilir"
Basın toplantısı düzenleyen Savunma Bakan Yardımcısı Lord, "Ankara'nın S-400 alma eğilimi nedeniyle Türkiye'nin F-35 programından çıkarılması önümüzdeki 2 yıl içinde tedarik faaliyetlerimizi yavaşlatabilir ve maliyetleri artırabilir. Ancak şu an itibarıyla söz konusu iki faktörü de minimize edebileceğimizi düşünüyoruz" dedi.

"Türkiye'yi Patriot'ı öneriyoruz"
Türkiye'yi Rusya'dan S-400 yerine ABD'den Patriot sistemleri almaya ikna etmek için müzakerelere devam ettiklerinin altını çizen Lord, "Türkiye'ye kendi sistemimiz olan Patriot'u öneriyoruz. Bu sistem, NATO'nun parametreleriyle uyumlu. F-35 programında yer alan diğer ortaklarımız, bizimle aynı fikirde ve bizi güçlü şekilde destekliyorlar" ifadelerini kullandı. 

YENİ AKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

5 adaya yapılan bağış miktarları belli oldu! HAYATININ Ş-OKUNU YAŞADI Evlilerin Helali Haram Yaptığı Şeyler AK Partili isim açıkladı! Erdoğan, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu için neler söyledi?