Ana Sayfa
2019-03-03 04:37:44 ( 483 izlenme )
Reklamlar

CHP'li vekil, Yunan gazetelerine manşet oldu

CHP'li vekil, Yunan gazetelerine manşet oldu

CHP'li vekilin Akdeniz'de petrol aranmasına karşı çıkmasına Türkiye'de tepki gösterilmesi, Yunan köşe yazarını üzdü.Geçtiğimiz haftalarda CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır,  Akdeniz’de arama çalışması yapan bir geminin günlük maliyetinin yaklaşık 50 bin dolar olduğunu söyleyerek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'e önerge vermişti.

 

"2 MİLYAR DOLAR AKDENİZ'İN SULARINA GÖMÜLECEK"

Akdeniz’de, toplamda 6 yerde petrol ve doğalgaz arama çalışmaları yapılacağının kamuoyunda konuşulduğunu belirten Başarır; "Erdemli ve Alanya kuyularından anlaşılacağı üzere diğer kuyulardan da bir sonuç alınamaması durumunda toplamda tüm maliyetler hesaplandığında, yaklaşık 2 milyar doların Akdeniz’in derin sularına gömülecektir." dedi.

 

CHP'Lİ VEKİLİ SAVUNDULAR

CHP'li vekilin bu ifadeleri, Yunan ve Rumlar tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Yunan medyası, konuyu manşetlerine taşıdı.

Yunan Dimokratia gazetesi yaptığı haberde, CHP'nin bu önergesine Türkiye'de büyük tepki gösterildiğine dikkat çekti. Yunan gazete verilen önergedeki ifadeleri savundu.
Haber 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

15 Temmuz darbe girişiminden bir gün önce Türkiye’yi, “Orduda hareketlilik var” diyerek uyaran Alexandr Dugin 15 Temmuz başarılı olsaydı.. Ülkede kriz ! İHA'ları vurmayı değerlendiriyorlar Uzunu indirmeliyiz Bakan açıkladı! Evlenecek çiftlere yapılacak, eğer pozitif çıkarsa...