Ana Sayfa
2018-04-16 03:47:05 ( 6019 izlenme )
Reklamlar

Barış Manço bu sırları açıklayacağım dediği tarihten bir ay önce ölecekti. Belki de öldürülülecekti. Kesinlikle okuyun

Barış Manço bu sırları açıklayacağım dediği tarihten bir ay önce ölecekti. Belki de öldürülülecekti. Kesinlikle okuyunBARIŞ MANÇO ÖLDÜMÜ,ÖLDÜRÜLDÜMÜ?
1998 yilinda Ali Kircaya röportaj veren bariş Abi diyorki 27 mayis 1960 ,12 mart 1970, 12 eylul 1980, 28 subat 1998 tarihlerini verecegim. (Darbe tarihleri) Bu tarihlerde halka dayatilan muzik tercihleri arasinda garip parametreler var. bir universitemiz arastirma yapmali ve once arabesk, sonra civil civil,sonra vicik vicik pop ve ozellikle 28 subatla ilgili bir turku gundeme geldi. Bu bahsettigim tarihlerle muzik tercihleri arasinda onemli parametreler vardir. Onumuzdeki yil (1999) osmanlinin 700 kuruluş yildonumunde yayinlayacagim belgesel hazirliyorum orda cok onemli bilgiler var dedi. 1 Şubat 1999 tarihinde belgesel yayinlanmadan 1 ay once öldü yada öldürüldü. Bu arada bariş Manco,nun ilk klibi 1973 yilinda cektigi Hey Koca Topçu,dur (canakkaledeki topcu seyit onbasiyi kasteder) ilk plağida yani günümüzün Albümü 1975 yilinda 2023 Adli Albumudur. Bariş Manço Dunyada Japonyanin hic bir sanatciya vermedigi en ustun ödülüde alan, kultur elcimizdi.bahsettigi açiklayacagi şeyler muhtemelen Aramca (Ermeni dili) Ibranice (yahudilerin dili) sarkilarini turkulerini turkceye cevirip bize kahramanlik müzikleri olarak sunduklari gibi bir şeyleri söyleyecekti. Belki de daha başka şeyler. Nitekim abisi de bu konunun üzerinde durup kardeş kardeşinin öldürüldüğünü söyleyecekti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Evde Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Evde Elma Sirkesi Tarifinin Püf Noktaları İstanbul için tarih verildi! Bu yıl ilk kar... KUTSAL ŞEHRİ ALET EDECEKLER KULAĞIIZA SARMISAK KOYUP BEKLETİRSENİZ ...