Ana Sayfa
2018-04-13 07:11:24 ( 856 izlenme )
Reklamlar

ARTIK VATANDAŞA TAZMİNAT ÖDEYECEKLER

ARTIK VATANDAŞA TAZMİNAT ÖDEYECEKLER

Güvensiz ürün satan vatandaşa tazminat ödeyecek!
Güvensiz ürünlerin önünü geçmek için bir dizi yeni düzenlemeler geliyor. Buna göre güvensiz ürünün sebep olduğu ölüm ve yaralanmalar ile yol açtığı zararlardan imalatçı veya ithalatçı, zarar görene tazminat ödeyecek.
Güvensiz ürün satan vatandaşa tazminat ödeyecek!
Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu Tasarısı; Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda kabul edildi. 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ürün güvenliğine ilişkin yapılan denetimler sonucunda alınan önlemler ve yaptırımların yeterince caydırıcı olmamasının, bir sorun olarak hep karşılarına çıktığını aktardı.

Tasarının yasalaşmasıyla, güvensiz ürünler tüketicilere satılmış olsa dahi, geri çağırma mekanizmasıyla toplatılmasının yasal zorunluluk haline getirileceğini söyleyen Zeybekci, tasarıyla getirilen önemli değişiklikleri şöyle anlattı: "Tasarıyla, güvensiz ürünün sebep olduğu ölüm ve yaralanmalar ile yol açtığı zararlardan imalatçı veya ithalatçı, zarar görene karşı tazminatla sorumlu olacaktır.".


YENİAKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tarihi zaferin ardından dolarda sert düşüş SAADET LİDERİ ERDOĞAN İLE İTTİFAK İÇİN TEK ŞARTINI AÇIKLADI BU KADARDA OLMAZ DİYECEKSİNİZ.. YORUM SİZİN.. Açık açık tehdit etti! Gerekirse Rusları vururuz TSK Kandil'i ablukaya aldı! IKBY'den flaş açıklama