Ana Sayfa
13 Nisan 2018 ( 946 izlenme )
Reklamlar

ARTIK VATANDAŞA TAZMİNAT ÖDEYECEKLER

ARTIK VATANDAŞA TAZMİNAT ÖDEYECEKLER

Güvensiz ürün satan vatandaşa tazminat ödeyecek!
Güvensiz ürünlerin önünü geçmek için bir dizi yeni düzenlemeler geliyor. Buna göre güvensiz ürünün sebep olduğu ölüm ve yaralanmalar ile yol açtığı zararlardan imalatçı veya ithalatçı, zarar görene tazminat ödeyecek.
Güvensiz ürün satan vatandaşa tazminat ödeyecek!
Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu Tasarısı; Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda kabul edildi. 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ürün güvenliğine ilişkin yapılan denetimler sonucunda alınan önlemler ve yaptırımların yeterince caydırıcı olmamasının, bir sorun olarak hep karşılarına çıktığını aktardı.

Tasarının yasalaşmasıyla, güvensiz ürünler tüketicilere satılmış olsa dahi, geri çağırma mekanizmasıyla toplatılmasının yasal zorunluluk haline getirileceğini söyleyen Zeybekci, tasarıyla getirilen önemli değişiklikleri şöyle anlattı: "Tasarıyla, güvensiz ürünün sebep olduğu ölüm ve yaralanmalar ile yol açtığı zararlardan imalatçı veya ithalatçı, zarar görene karşı tazminatla sorumlu olacaktır.".


YENİAKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KOCANIN ÇOK BİLENİ 'Şirinler'deki gizli mesajları gördünüz mü? İçişleri Bakanlığı’ndan flaş ‘Menzil’ kararı! Beklenmiyordu.. Bakanlıktan Abdurrahim Albayrak'a yalanlama geldi