Ana Sayfa
2019-05-14 08:25:51 ( 378 izlenme )
Reklamlar

Hande Fırat istifa ettiğini yazdı! AK Partili vekilden flaş istifa açıklaması

Hande Fırat istifa ettiğini yazdı! AK Partili vekilden flaş istifa açıklaması
Hürriyet yazarı Hande Fırat'ın AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun tüm görevlerinden istifa ettiğine dair yaptığı haber sonrası AK Partili vekilden dikkat çeken bir açıklama geldi.


Hande Fırat istifa ettiğini yazdı! AK Partili vekilden flaş istifa açıklaması
Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat bugünkü köşesinde AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun tüm görevlerinden istifa ettiğine dair dilekçeyi parti yetkililerine verdiğini öne sürdü. Yeneroğlu ise istifa ettiğini yalanlayıp Fırat'ı etik dışı davranmak ve sözlerini çarpıtmakla suçladı.

Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul seçimiyle ilgili kararı sonrası partisine yönelik eleştirileriyle gündeme gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletilmek üzere istifa dilekçesi kaleme aldığı belirtildi. Yazısına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 Mayıs'taki "Partimizin içinden arkadaşlarımızın, hele ki parti yönetiminden arkadaşlarımızın yaptığı paylaşımları anlayamıyorum. Madem böyle düşünüyorlarsa arzu eden isterse gidebilir" cümlesiyle başlayan Fırat, Yeneroğlu partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini içeren yazıyı Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ve AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'e verdiğini iddia etti. Fırat, Yeneroğlu'nun dilekçeyi verirken "Sayın cumhurbaşkanı benimle görüşmek istemeyebilir. İstediği zaman bu dilekçeyi işleme koyabilir. İsterse milletvekilliğinden de istifa ederim" dediğini de aktardı.

Jet yalanlama
Hande Fırat'ın yazısına AK Parti'li Yeneroğlu'ndan jet hızıyla yalanlama geldi. Yeneroğlu "İstifa ettiğim haberi doğru değil. Hande hanım maalesef off the record bir görüşmeyi teyit bile ettirmeden,hatalı bir biçimde düşük cümlelerle vermiş." diyerek tepki gösterdi.Yeneroğlu ile ilgili gelişmeleri kaleme alan Hande Fırat'ın "İstifayı verdi" başlıklı yazıdaki o bölümü:

(AK Parti Genel Merkezi'nde, 10 Mayıs'ta yapılan MKYK toplantısında) Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantıda, "Sayın Gül partimizin kurucularından biri değil yanlış biliniyor. Hatta Cumhurbaşkanlığ'nın ardından partiye üye olmadı. Ahmet Bey ise eski başbakanımız. Onların yaptığı açıklamaları anlıyorum ama partimizin içinden arkadaşlarımızın, hele ki parti yönetimi ve MKYK içerisinden arkadaşlarımızın yaptığı paylaşımları anlamıyorum. Madem böyle düşünüyorlarsa arzu eden isterse gidebiir" dedi.
Salonda kendisini dinleyenler arasında AK Parti İstanbul Miletvekili Mustafa Yeneroğlu da vardı. Yeneroğlu, YSK'nın İstanbul seçimleri kararının ardından Twitter aracılığıyla eleştirilerini sıralamıştı. Mustafa Yeneroğlu'nun MKYK toplantısının ardından moralinin bozuk olduğunu ve toplantı sonrası yapılan iftarada katılmadığını söyleyelim.
Yeneroğlu hafta sonu bir kez daha Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, İstanbul İl Teşkilatı ile MYK üyeleri ile yapılan toplantıda dinledi. Edindiğim bilgilere göre Cumhurbaşkanı benzer eleştirileri o toplantıda da dle getirdi, hatta "Arkamdan iş çevirenler var" diyerek bazı parti yöneticilerinin aleyhinde çalıştığını söyledi.
İşte bu topantıdan sonra Yeneroğlu partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini içeren yazıyı Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ile AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'e verdi. Yeneroğlu dilekçeyi verirken, "Sayın Cumhurbaşkanı benimle görüşmek istemeyebilir. İstediği zaman bu dilekçeyi işleme koyabilir. İsterse milletvekilliğinden de istifa ederim" dedi.
Kaynaklarımdan bu gelişmeleri öğrendikten sonra Mustafa Yeneroğlu'nu aradım. Kelimesine dokunmadan bana söylediklerini aktarıyorum. Sözlerine, "Keyfim yerinde değil, hiçbir siyasi hesap içinde değilim" diyerek başlayan Yeneroğlu, "Ben bugüne kadar eleştiri ve endişelerimi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hep paylaştım. Ancak toplum gün geçtikçe kutuplaşıyor. Benim gibi düşünmeyen, yaşamayan, bakmayan insanların da huzurlu olmasını istiyorum çünkü onların huzuru da benim huzurum. Ben kimse ile beraber hareket etmiyorum. Çocuklarımızın yüzüne bakabilmek istiyorum" dedi.
Sohbetimiz boyunca yurtiçinde ve yurtdışında yaptığı görüşmelerden hareketle, sadece ülkesinin iyiliği için eleştirilerde olmadığının, hiçbir eski siyasetçi ile bağı bulunmadığının, hiçbir siyasi hesap içinde bulunmadığının altını çizdi.

HABER 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KPSS’li KPSS’siz 12 Bin 720 İŞKUR personel memur alım başvuru şartları MİLYONLARCA KİŞİYE 355 TÜRK LİRASI! PARANIZI ALMAYI UNUTMAYIN…!!!! Yarışmacılar Müge Anlı'yı sinirlendirdi! Trump'tan Türkiye için skandal 'F-35' kararı! Tarih dikkat çekti