Ana Sayfa
2018-04-15 08:34:08 ( 2449 izlenme )
Reklamlar

ARAP ÜLKELERİ BÖLÜNDÜ! KARDEŞ KATAR BAKIN KİMİN SAFINDA YER ALDI!

ARAP ÜLKELERİ BÖLÜNDÜ! KARDEŞ KATAR BAKIN KİMİN SAFINDA YER ALDI!ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’de katil Esed rejimine yönelik düzenlediği operasyon Arap dünyasında geniş yankı buldu.

ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’de katil Esed rejimine yönelik düzenlediği operasyon Arap dünyasında geniş yankı buldu.

İşte operasyonu destekleyen ve desteklemeyen Arap ülkeleri;

KATAR

Katar Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ABD, İngiltere ve Fransa’nın “Esed rejiminin masum sivillere karşı saldırı düzenlediği belirli askeri hedeflere” yönelik operasyonunu destekledikleri kaydedildi.

BAHREYN

Bahreyn Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, ABD, Fransa ve İngiltere’nin düzenlediği operasyona tam destek verildiği kaydedilerek, “Bu askeri operasyon tüm Suriye topraklarında sivilleri korumak, yasaklanmış silahların kullanılmasını ve insani durumun kötüye gitmesini engellemek için zorunluydu.” ifadesi kullanıldı.

LÜBNAN

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Avn, “Suriye’de bu sabah saatlerinde yaşananlar, ülkedeki siyasi krize çözüm bulmaya katkı sağlamaz. Herhangi bir Arap ülkesinin dıştan gelen bir saldırıyla hedef alınmasını reddediyoruz.” ifadelerine yer verdi.


 
ÜRDÜN

Ürdün Hükümet Sözcüsü Muhammed el-Mumeni, ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’deki Beşşar Esed rejimine operasyonuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Suriye’de krizin tek çıkış yolu, ülkenin istikrarını, toprak bütünlüğünü ve halkın güvenliğini garanti altına alacak siyasi çözümdür.” ifadesini kullandı.

CEZAYİR

Cezayir Başbakanı Ahmed Uyahya ise Esed rejimine yönelik operasyonu esefle karşıladıklarını dile getirdi.

Başbakan Uyahya, başkent Cezayir’de yaptığı basın açıklamasında, ülkesinin ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’deki Esed rejimine yönelik yapılan operasyonu esefle karşıladığını söyledi.

KUVEYT

Kuveyt resmi haber ajansı KUNA’ya konuşan Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, “Kuveyt, yasaklanan kimyasal silahların kullanımı neticesinde olan son askeri operasyonlar gibi Suriye’deki tehlikeli gelişmeleri dikkatle ve endişe ile takip ediyor.” denildi.

SUUDİ ARABİSTAN

Suudi Dışişler’nden, ABD’nin Esed rejimine karşı düzenlediği hava harekatına ilişkin yapılan açıklamada ise “Harekata desteğimiz tamdır” denildi.Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Terör devleti şokta! Eski general her şeyi itiraf etti: Batıyoruz İmamoğlu yaşadığı şoku anlattı: Beni yakamdan tutup 'O partide ne işin var' dedi Ölümden Sonra Yaşam Kanıtlandı! ACİL SERVİSLERDE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR HER ŞEY SİL BAŞTAN