Ana Sayfa
01 Ekim 2018 ( 2375 izlenme )
Reklamlar

İRAN'DAN MİSİLLEME .FÜZELER PEŞ PEŞE ATEŞLENDİ

İRAN'DAN MİSİLLEME .FÜZELER PEŞ PEŞE ATEŞLENDİ

İran, Suriye'ye füze saldırısı düzenledi

İç savaşın bitmek bilmediği Suriye'de sıcak bir gelişme yaşandı. İran'da geçen hafta düzenlenen askeri geçit töreni sırasında silahlı saldırı düzenlenmişti. İran buna yanıt olarak bugün Suriye'nin bazı noktalarını füzeyle vurduğunu açıkladı.


İran, Suriye'ye füze saldırısı düzenledi
İran Devrim Muhafızları bugün yaptıkları açıklamada Suriye’nin doğusunda konuşlanan silahlı gruplara füze saldırısı düzenlediklerini açıkladı.
 
İRAN RESMİ HABER AJANSI DUYURDU
 
İran resmi haber ajansı IRNA, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da sık sık gündeme getirdiği ve bölgenin güvenliği için kilit bir öneme sahip olan Fırat Nehri’nin doğusuna saldırı düzenlendiğini aktardı. Fırat’ın doğusunda aralarında terör örgütü PKK’nın uzantısı YPG/PYD’nin de olduğu silahlı terör örgütleri bulunuyor.

22 EYLÜL'DEKİ SALDIRIYA YANIT!
 
Yapılan açıklamada balistik füze gönderildiği ifade edilirken Devrim Muhafızları bu saldırının, Ahvaz’da 22 Eylül’de yaşanan ve en az 24 kişinin öldüğü ve 60’dan fazla kişinin de yaralandığı saldırıya yanıt olarak gerçekleştirildiğini vurguladı.
 
Ahvaz’da yaşanan saldırı sonrasında İran yönetimi önce Körfez ülkeleri ve ABD’yi suçlamış, daha sonra Al Ahvaziye isimli terör örgütü saldırı üstlenmişti. Reuters’ın yaşanan gelişme ile ilgili haberinde bu sabah gerçekleşen saldırının bu gruba yönelik olduğu ifade edildi.

GAZETE VATAN

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Her ay 400 TL ve 70 TL de harçlık 3450 TL'DEN BAŞLAYIP 11 BİN 500'E VARAN İNDİRİM O PARALAR GERİ ALINACAK Söyle Karanlık Var Mı