Ana Sayfa
15 Nisan 2018 ( 2150 izlenme )
Reklamlar

583 LİRA EK AYLIK BAĞLANIYOR!

583 LİRA EK AYLIK BAĞLANIYOR!Engelli ve başkalarının bakımına muhtaç olanlara SGK dışında Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü de aylık bağlıyor.

Bir çok kişinin bilmediği ek aylığı almak için bu durumdaki kişilerin form doldurup, raporla birlikte müracaat etmesi yeterli.

‘Vakıflar Genel Müdürlüğü’, Başbakanlığa bağlı bir genel müdürlük. Bu kurum, yüzde 40 ve üzeri engelli olup da sosyal güvencesi bulunmayan engelliler, yaşlılar ile anne veya babası olmayan muhtaç çocuklara aylık 

bağlıyor.

Yani, aylık için tek adres SGK değil. Muhtaç aylığı için başvuru formu doldurmak yeterli. Posta’nın haberine göre, sağlık sorunu olanlardan sağlık kurulu raporu isteniyor. Bu belgeler ikamet edilen yerdeki Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne teslim edilecek.

EĞİTİM YARDIMI DA VAR Ailelerinin maddi durumu yeterli olmayan ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine eğitim yardımı da yapılıyor.

Muhtaçlık aylığı alanlar ile kamunun koruması altına alınan veya burs alan öğrencilere bu yardım yapılmıyor.

Başvurular, öğretim yılı kayıtlarının başladığı tarihten itibaren 1 ay içinde bölge müdürlüklerine yapılıyor.

Başvuru için öğrenci belgesi ile istenilen formu doldurmak yeterli.

ŞARTLAR NE? ? Muhtaçlık aylığı için müracaat edecek kişinin sosyal güvencesi olmayacak. ? Herhangi bir gelir veya aylığı bulunmayacak. ? Mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olacak. ? Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı (ev, ticari taksi gibi) olmayacak. Geliri olanları ise aylık geliri 556 lirayı aşmayacak. ? Aynı aileden sadece bir kişiye aylık bağlanabiliyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

skandal Denizli'de korkunç olay! MÜTHİŞ TARİF Nikah-ı Bo-zan 7 Hata