Ana Sayfa
2018-12-06 12:20:08 ( 659 izlenme )
Reklamlar

OĞLU 15 YAŞINDA Kİ KIZLA İLİŞKİYE GİRİNCE ANNESİ ...

OĞLU 15 YAŞINDA Kİ KIZLA İLİŞKİYE GİRİNCE ANNESİ ...

Tecavüzcüye 10 yıl anne ve kürtajcıya 4 yıl hapis cezası
İstanbul’da oğlu O. G.’nin 15 yaşından küçük kız arkadaşı M. K.’ya yasadışı kürtaj yaptırmaktan yargılanan A.G. ve kürtajı yapan Dr. S. E. 4 yıl 2 ay, 18 yaşından küçük kıza cinsel istismarla suçlanan O. G. ise 10 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Tecavüzcüye 10 yıl anne ve kürtajcıya 4 yıl hapis cezası
İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede Mart 2012’de A.G.’nin oğlu O. G., 15 yaşından küçük olan komşusu M.K. ile cinsel ilişkiye girdi. Hürriyet'ten Ceylan Sever'in haberine göre, M.K.’nın hamile kalması üzerine anne A.G., Kadın-Doğum Uzmanı Dr. S. E.’ye kürtaj yaptırdı. O. G.’nin kendisiyle evlenmemesi üzerine M. K. şikâyetçi oldu. M. K.’nın ruh ve beden sağlığının bozulmadığına dair hastaneden rapor verildi. Ancak savcılık, A. G. ve doktor S. E. hakkında “Rızası olmaksızın bir kadının çocuğunu düşürtme” suçundan ayrı ayrı 5 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Yaşı küçük olması nedeniyle de Orhan G. hakkında, “çocuğun nitelikli cinsel istismarı, rızası olmaksızın bir kadının çocuğunu düşürtme, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından dava açıldı.

“YURTDIŞINDAYDIM” DEDİ AMA
İstanbul 33. Asliye Ceza Mahkemesi’nde ifade veren doktor S. E., “6 Ocak ve 2 Mayıs 2012 tarihleri arasında Kıbrıs’taydım” dedi. Mahkeme, 27 Ekim 2016’da  S. E. ve anne A. G. hakkında “rızası olmaksızın bir kadının çocuğunu düşürtme” suçundan ayrı ayrı 5’er yıl hapis cezası verdi. Ardından iyi hal indirimi uygulayarak cezayı 4 yıl 2 ay hapis cezasına düşürdü. Sanıkların avukatı istinafa başvurdu. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi, doktor S. E.’nin suç tarihinde yurtdışında olup olmadığının incelenmediğini belirterek kararı bozdu. 
 
İstanbul 33. Asliye Ceza Mahkemesi, A. G. ve S. E.’yi yeniden 4 yıl 2 ay hapse çarptırdı. Mahkeme O. G.’ye de olay sırasında 18 yaşından küçük olduğu için indirim uyguladı, 10 yıl 5 ay hapis verdi.

GAZETE VATAN

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Süper ay etkisi ve denizlerin çekilmesi büyük depremin habercisi mi? Deprem uzmanı açıkladı Operasyonu duyunca... Kayınvalidesi 10 Yıldır Damadını... FETÖ’nün toprağa gömülü milyarları var