Ana Sayfa
29 Kasım 2018 ( 1464 izlenme )
Reklamlar

TÜRKİYE'YE SAVAŞ İLANI

TÜRKİYE'YE SAVAŞ İLANI

 Doğu Perinçek'ten Kerç Boğazı'daki gerginlikle ilgili korkutacak iddia!
Rusya ve Ukrayna arasındaki gerginlik devam ederken Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'ten çok konuşulacak bir iddia geldi. ABD ve Ukrayna'nın Türk Akımı'nı durdurmayı amaçlayan bir anlaşma imzaladığını söyleyen Perinçek "ABD, Avrasya'nın enerji yollarına bir tür savaş açtı. Kerç Boğazı'ndaki kışkırtma, yalnız Rusya'ya değil, Türkiye ve tüm Avrasya ülkelerini hedef alıyor" dedi.
 

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ABD ve Ukrayna hükümetleri arasında Kırım ve Türk Akımı ile ilgili tehlikeli adımların atılmasını öngören anlaşmanın belgelerini paylaştı.

Toplantıda, Kırım'da yaşanan gerginliğin perde arkası, ABD'nin Rusya yanında Türkiye'yi de hedef alması ve genelde Avrasya enerji hatlarını, özelde ise Türk Akımı'nı hedef alan sabotaj girişimlerini paylaşan Perinçek "Bugün dünya kamuoyuna ilk kez çok önemli bir gelişmeyi yani Amerika Birleşik Devletleri ile Ukrayna arasında yapılan bir anlaşmayı açıklıyoruz. 16 Kasım 2018 günü Amerikan Dışişleri Bakanı ve Ukrayna Dışişleri Bakanı Washington'da buluştular.

ABD VE UKRAYNA ARASINDA ANLAŞMA: Ukrayna Dışişleri Bakanı'nın yaptığı açıklamaya göre Amerika Dışişleri Bakanı Pompeo'nun daveti üzerine gerçekleşti. Bu buluşma Rusya kadar Türkiye'yi de ilgilendirmektedir. Bu iki bakan hükümetler adına çok tehlikeli bir anlaşma yaptılar. Anlaşmanın İngilizce metnini dün Amerika Dışişleri Bakanlığı'nın sitesine yüklediler. Bu çok önemli, anlaşma 16 Kasım 2018 tarihinde yapıldı fakat anlaşma, mutabakat metni dün yani 27 Kasım'da Amerika Dışişleri Bakanlığı'nın sitesinden duyuruldu.

TÜRKİYE'Yİ TEHDİT EDEN BİR YÖNÜ VAR: Bu stratejik bir ortaklık anlaşması, sıradan bir anlaşma değil. Bu anlaşmanın çok önemli, Türkiye'yi tehdit eden bir yönü var. Bu anlaşmada çok açık bir şekilde Türk Akımı'nın Avrupa bağlantısı hedef alınıyor ve Amerika Birleşik Devletleri ile Ukrayna Türk Akımı'nın Avrupa bağlantısını durdurmak için stratejik bir işbirliği yapacaklarını, eşgüdümde bulunacaklarını ve durdurmak için faaliyet yürüteceklerini anlaşmaya bağlamış bulunuyorlar" diye konuştu.

ÜÇ ALANDA ORTAK ÇALIŞMA KOMİTESİ KURULDU: Mutabakata göre tarafların üç alanda ortak çalışma komitesi oluşturmaya karar verdiğini ifade eden Perinçek, bu alanların "Güvenlik ve Rus Saldırganlığı ile Mücadele, Hukuk Devleti ve İnsani Sorunlar ve Ekonomi ve Enerji" başlıklarında belirlendiğini açıkladı.

MÜNHASIR EKONOMİK BÖLGEMİZİ DERHAL İLAN ETMELİYİZ: Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin hedef alındığının ve buna karşılık Türkiye'nin derhal Münhasır Ekonomik Bölge ilan etmesi gerektiğinin altını çizen Perinçek "Türkiye Hükümeti, Doğu Akdeniz ve Ege'deki Münhasır Ekonomik Bölgemizi derhal ilan etmeli ve KKTC ile bu konuda yapacağı anlaşmayı dünyaya duyurmalıdır. Türkiye, Akdeniz'deki enerji kaynaklarını koruyacağı gibi, Karadeniz ve Balkanlar'da da Avrasya'nın enerji güvenliğine destek olacaktır" dedi.

ABD'NİN SABOTAJLARI GEÇERSİZ KALACAK: Perinçek "Yeni bir dünya kurulmaktadır. Enerji hatları, Yeni Dünyanın damarlarıdır. ABD bu damarları kesmek istiyor. Türkiye bu girişimleri Avrasya'daki müttefikleri ile işbirliği içinde geçersiz kılacaktır. ABD'nin sabotaj girişimleri yenilmeye mahkumdur" diye ekledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Salah'tan Türkiye paylaşımı Almanya'dan Türkiye itirafı! '2024 Avrupa Şampiyonası...' Zina Yapanların Başına Mutlaka Gelecek Olan Olaylar köprü açıklaması