Ana Sayfa
12 Temmuz 2019 ( 719 izlenme )
Reklamlar

Yine rahatsız oldular!


 CHP'den S-400 açıklaması
S-400 hava savunma sisteminin teslimat sürecinin başlamasıyla ilgili olarak CHP tarafı rahatsız olmaya devam ediyor. CHP'li Faik Öztrak, S-400'ler ile ilgili olarak 'Dengeler nasıl kuruldu merak ediyoruz' ifadelerini kullanarak büyük bir skandala imza attı.
 
 
S-400 ve F-35 konusunda milli bir duruş sergilemeyerek Türkiye'nin yararına olan her şeye muhalefet olan CHP, yeni açıklamasıyla şaşırtmadı. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 'S-400 alarak ABD yaptırımına karşı ne önlemler aldık' diyerek rahatsızlıklarını dile getirdi.

CHP'li Faik Öztrak, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Öztrak, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik´in S-400 konusunda CHP´nin milli bir durum sergilemediği yönündeki sözlerinin sorulması üzerine şöyle konuştu:

"Baştan beri söylüyoruz; bu ülkenin askerleri, savunma uzmanları diyorlarsa ki `bizim yüksek savunma füzelerine ihtiyaç var´, o zaman alacaklardır, karşı çıkmayız. Onun yanında diyoruz ki; bunları alırsak F-35 almamızda sıkıntı çıkabilir, bunu dikkate aldınız mı? Bu hava savunmamız S-400 almamıza oranla baktığımızda daha bütçede açığa neden olacak mıdır? S-400´lerle ilgili bunları almamız halinde Amerikan Parlamentosunun almış olduğu bir takım kararlar var ve bunlar Türkiye´ye yaptırım uygulanacağını söylüyor. Bunlara karşı ekonomiyi tahkim ettik mi, gerekli önlemleri aldık mı? Bu tür işlere giriştiğiniz zaman dış politika dengeleriyle oynarsınız. Dengeler nasıl kuruldu bunu merak ediyoruz?"

yeni akit

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HÜKÜMETTEN FLAŞ ÇAĞRI Milyonlarca araç sahibini ilgilendiriyor! Tazminat ödeyebilirsiniz... Bedeni iltihap doluydu. Doktorun bu önerisini denedi vucudu temizlendi- İstanbul'a CHP'den bomba aday! Kılıçdaroğlu O'nu aday gösterecek