Auto-Created-3
24 Eylül 2018 ( 3836 izlenme )
Reklamlar

VE TÜRKİYE'YE GELDİ KRİZ SONA ERDİ

VE TÜRKİYE'YE GELDİ KRİZ SONA ERDİ

AA | 
Türkiye ile Hollanda arasında ilişkilerin normalleşme sürecine girmesinden sonra Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi olarak atanan Marjanne de Kwaasteniet, "TürkiyeHollanda ilişkilerinde olumlu rol oynamayı ümit ediyorum." dedi.

Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Türkiye'ye geldi
Hollanda hükümeti tarafından Ankara Büyükelçiliğine görevlendirilen  Kwaasteniet, akşam Ankara'ya geldi.
 
Havaalanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kwaasteniet,  "Burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu çok önemli bir an. Burada iyi zaman  geçirmeyi ve TürkiyeHollanda ilişkilerinde olumlu rol oynamayı ümit ediyorum."  dedi.

Kwaasteniet, Türkiye'ye atanmadan önce ülkesinin NATO Daimi  Temsilciliği görevini yürütüyordu.
 
Büyükelçi Kwaasteniet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a güven  mektubunu sunmasının ardından resmen göreve başlayacak.
 
Türkiye ile Hollanda arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesine  yönelik büyükelçilerin karşılıklı atandığı 7 Eylül'de duyurulmuş, Türkiye'nin  Lahey Büyükelçisi olarak Şaban Dişli atanmıştı.
 
TürkiyeHollanda son dönem ilişkileri
 
Hollanda hükümeti, Türkiye'deki anayasa değişikliği referandumu  döneminde, Hollanda'da Türk vatandaşlarıyla bir araya gelerek konuşma yapmayı  planlayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağına verilen iniş iznini iptal  etmişti. Dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın da  11 Mart 2017'de Rotterdam'daki Türk Konsolosluğuna girişine izin vermeyen  Hollandalı yetkililer, Kaya'nın korumalarını gözaltına almış ve kendisini polis  eskortuyla Almanya'ya gitmeye zorlamıştı.
 
Gelişmeler üzerine Türkiye, ülke dışında bulunan Hollanda'nın Ankara  Büyükelçisi'nin dönmemesini istemişti. İki ülke, diplomatik temsilini karşılıklı  olarak maslahatgüzar düzeyinde tutuyordu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Komşuda terör saldırısı ÖLÜ SAYISI ARTTI Temizlik İçin 8 Önemli Sır GRİP BİR HASTALIK DEĞİLDİR. GRİP ŞİFADIR