Ana Sayfa
2019-04-18 04:56:34 ( 111 izlenme )
Reklamlar

Türkiye'ye karşı imza atıp açık açık söylediler:

Türkiye'ye karşı imza atıp açık açık söylediler: 

ABD'ye hizmet ediyoruz
Silah ambargosunu kaldırmak için girişimlerini sürdüren ABD'ye, Rum Lider Anastasiadis'ten teşekkür geldi.
Türkiye'ye karşı imza atıp açık açık söylediler: ABD'ye hizmet ediyoruz
 ABD'nin desteğini alarak Yunanistan ve İsrail'le Türkiye'yi Akdeniz'de by-pass etme planı imzalayan Rum kesimi açık açık ABD'nin çıkarlarına hizmet ettiğini söyledi.

Amerika'nın Rumlara silah satış yasağını kaldırması yönündeki girişimler, Nikos Anastasiadis başta olmak üzere Rum kesimini memnun etti.

ABD'deki Doğu Akdeniz tasarısının sahibi Senetör Robert Menendez ile görüşen Anastasiadis, girişimlerden dolayı teşekkürlerini iletti.

"ABD'NİN ÇIKARLARINA HİZMET EDİYORUZ"

Güney Kıbrıs Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromu ise Türkiye'nin tutumunu değiştirmesi için ABD'den yardım istediklerini ve Kıbrıs'ın politikasının ABD'nin jeostratejik çıkarlarına hizmet ettiğini açıkça söyledi.

2 MİLYON DOLAR GİDECEK

Böylelikle 1987 yılından beri Güney Kıbrıs’a uygulanan silah ambargosu yakın zamanda sonlanacak.

Bu kararın Amerika Senatosu'ndan geçmesinin ardından da ilk adımda Güney Kıbrıs’a askeri eğitim desteği için 2 milyon dolar verilecek.

EĞİTİMLER YAKIN ZAMANDA BAŞLIYOR

Maddi yardımın ardından karar bununla da sınırlı kalmayarak, eğitimler de söz konusu olacak. ABD- Güney Kıbrıs iş birliği ve beraberindeki birlik çalışmalarının süreceği de öngörülüyor.

HABER 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ÜNLÜ SUNUCU YENİDEN KA-NSERE YAKALANDI Gözyaşlarını Tutamadılar! ABD'NİN ÇEKİLME KARARI Asgari ücrette yeni gelişme! Bir ilk olacak