Ana Sayfa
2019-03-01 11:13:54 ( 167 izlenme )
Reklamlar

Yunanlılar itiraf etti: Türkleri dahil etmezsek hayal kırıklığına uğrarız

Yunanlılar itiraf etti: Türkleri dahil etmezsek hayal kırıklığına uğrarız
Eski Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias, Doğu Akdeniz'de yaşanan enerji krizine ilişkin yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin oradaki ticari gelişmelere katılımını sağlamalıyız. Yoksa hayal kırıklığı yaşayabiliriz" dedi.
 Yunanlılar itiraf etti: Türkleri dahil etmezsek hayal kırıklığına uğrarız
Eski Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias, Doğu Akdeniz'de enerji alanındaki gelişmelere ilişkin, "Türkiye'nin oradaki ticari gelişmelere katılımını sağlamalıyız. Adil bir şekilde olmalı. Eğer her şeyi kendimize almaya çalışırsak büyük hayal kırıklığına uğrayabiliriz." dedi.

Kocias, bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Delfi Ekonomik Forumu'nda katılımcılara seslendi.

Türkiye ve Yunanistan arasındaki ikili ilişkilerde ABD etkisine değinen Kocias, "ABD'nin Türk Yunan ilişkilerinde hakem olmasını bekleyemeyiz. Tabii ki tüm büyük güçlerin bizi çok sevmelerini isterim ama bu imkansız. Amerika ve diğer güçler bölgede istikrar istiyor." değerlendirmesinde bulundu.

"Türkiye'yi dahil etmeliyiz"
Kocias öte yandan, Kıbrıs açıklarında Rum kesiminin tek taraflı doğal gaz arama çalışmalarına ve son gelişmelere ilişkin, oradaki aramaların devam etmesinin ve doğal gazın Avrupa'ya transferinin sağlanması gerektiğini ifade etti.

Türkiye'nin bölgedeki rolüne ilişkin ise Kocias, "Türkiye'nin oradaki ticari gelişmelere katılımını sağlamalıyız. Adil bir şekilde olmalı. Eğer her şeyi kendimize almaya çalışırsak büyük hayal kırıklığına uğrayabiliriz. Bu yüzden Türkiye'yi dahil etmeliyiz." diye konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Böylesini görmedim' deyip uyardı: 200 savaş gemisi konuşlandırıldı... TÜRKİYE DENGESİNİ KORUYOR ŞOK OLACAKSINIZ ! ABD ve Rusya savaşmamak için anlaştı Reza ile ilgili Skandal ortaya çıktı