Ana Sayfa
08 Mart 2019 ( 251 izlenme )
Reklamlar

İngilizler Başkan Erdoğan'a akıl vermeye kalktı!

İngilizler Başkan Erdoğan'a akıl vermeye kalktı!
İngiliz Times gazetesi, ABD ile Türkiye arasında yaşanan krize ilişkin Başkan Erdoğan akıl vermeye kalktı. Gazete, “Erdoğan S400 anlaşmasını yeniden düşünmeli” ifadelerine yer verdi.
 İngilizler Başkan Erdoğan'a akıl vermeye kalktı!

İngiliz Times, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a akıl vermeye kalktı.

ABD yönetiminin, Türkiye’nin Rusya’dan 'S400 füze sistemini satın almaması için tehdit üzerine tehditlerde bulunmasına bir destek de İngiliz Times’dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a akıl vermeye kalkan gazete, “Erdoğan S400 anlaşmasını yeniden düşünmeli” dedi. Times, 'Türkiye'nin Rus füze sistemi satın alması NATO'nun güvenliğini tehlikeye atıyor ve Batı'yı daha da bölüyor' ifadesini kullandı.

ABD yaptırımla tehdit ediyor
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Robert Palladino, Ankara'nın Rusya'dan S400 hava savunma sistemlerini teslim alması durumunda, Washington'un Türkiye'ye yönelik yaptırımları devreye sokabileceğini belirtmişti.
Palladino, S400 füzelerinin alınması halinde ABD'den Türkiye'ye F35 jetlerinin teslimatının durdurulabileceğini de kaydetmişti.

Rusya ile Türkiye, Aralık 2017'de S400 füze savunma sistemi satışı için anlaşma imzalamıştı.
S400 füzelerinin bu yıl teslim edilmesi bekleniyor.

Aralık ayında ise ABD Savunma Bakanlığı'na (Pentagon) bağlı Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı, Türkiye'ye 3,5 milyar dolar değerindeki Patriot hava ve füze savunma sisteminin satışını onaylamıştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şoray Uzun'dan alkışlanacak hareket! Büyükakın'dan 'budur' dedirten proje! YILLARCA DÜŞÜNSENİZ AKLINIZA GELMEZ Son anket sonuçları açıklandı! O iller el değiştiriyor