Ana Sayfa
03 Mart 2019 ( 595 izlenme )
Reklamlar

Türkiye'den 'İran' çıkışı: Çok tehlikeli ve riskli!

Türkiye'den 'İran' çıkışı: Çok tehlikeli ve riskli!
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını ve İsrail'in iki devletli çözümü devre dışı bırakmaya yönelik politikalarını eleştirdi.
Türkiye'den 'İran' çıkışı: Çok tehlikeli ve riskli!
 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Ortadoğu'da yaşanan gelişmelere ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Çavuşoğlu, "İran'a yönelik yaptırımları doğru bulmuyoruz ve İran'ın bu şekilde köşeye sıkıştırılmasının bölge için de çok riskli ve tehlikeli olduğunu düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

"Kudüs'ün tarihi ve hukuki statüsünün muhafazası, dış politikamızın önceliklerinden bir tanesidir. Bu, bizim için kutsal bir davadır. Kudüs'teki adaletsizliğe uluslararası toplumun dikkatini çekmek için her türlü çabayı gösteriyoruz." diyen Bakan Çavuşoğlu, "İsrail yaşananlardan ders almak yerine aynı hataları tekrarlamaktadır. Gazze'deki insanlık dışı ablukayı sürdüren İsrail, iki devletli çözümü devre dışı bırakmaya yönelik şiddetten beslenen pervasız bir kampanya yürütmektedir. Geçen yıl İsrail Parlamentosu'nda kabul edilen sözde Ulus Devlet Yasası da bu zihniyeti yansıtan yeni bir örnek olmuştur. Bu tür girişimlerin, diyalog ve diplomasi yoluyla adil ve kalıcı bir barışa ulaşma hedefimizi gölgelemesine asla izin vermeyeceğiz. İsrail, yasa dışı faaliyetlerini yoğunlaştırdıkça biz uluslararası sahada barış ve adalet için daha fazla çaba göstereceğiz." şeklinde konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

S'kandal Bir hamle  Balıkçının ağına bakın neler takıldı! Polis ekipleri harekete geçti Türkiye'ye gece yarısı operasyonu! Canlı yayında açıkladı: Fetullah Gülen, Kenan Evren'in telefonuyla serbest bırakıldı!