Ana Sayfa
13 Ekim 2018 ( 433 izlenme )
Reklamlar

Türkiye’den çok kritik hamle! Resmen kuruluyor

Türkiye’den çok kritik hamle! Resmen kuruluyorTürkiye’den çok kritik hamle! Resmen kuruluyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, yurt dışında maden arama ve işletme faaliyetlerinde bulunmak üzere yeni bir şirket kurulacağını bildirdi. Yani anlayacağınız artık Afrika olsun yada diğer ülkeler olsun oranın zenginliklerini sömüren Avrupalı ülkelerin elinden o yerler alınacak ve o toprağın sahipleriyle birlikte o madenleri çıkaracağız. İlgili haber aşağıda

çalışmalara başlanan şirketle ilgili paylaşımda bulundu.Global madencilik piyasasında etkili bir aktör olabilme ve Türkiye’nin ham madde tedarik güvenliğinin sağlanmasının amaçlandığını aktaran Cansız, bu hedef doğrultusunda, yurt dışında maden arama ve işletme faaliyetlerinde bulunmak üzere yeni bir şirket kurulması için çalışmalara başlandığını kaydetti.

Cansız, “Bu yeni şirket, Afrika ve Orta Asya’da maden ruhsatları elde ederek, yapılanmasını en kısa sürede tamamlayıp faaliyetlerine başlayacaktır.” ifadesini kullandı. Söz konusu şirket, Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü çatısı altında kurulacak.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yeşilçam'ın güzeli Oy oranı sarsti  5 çocuk Dikkatlice bakın