Ana Sayfa
22 Haziran 2018 ( 1140 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan "haddini bil" demişti... O generalden skandal hareket

Erdoğan "haddini bil" demişti... O generalden skandal hareket
Münbiç'i ziyaret eden ABD'li Orgeneral Joseph Votel, terör örgütü PKK'ya moral vermek için kente geldiğini söyledi.

Erdoğan "haddini bil" demişti... O generalden skandal hareket
Suriye'nin Münbiç şehrini ziyaret eden ABD'li Orgeneral Joseph Votel, ziyaretin amacının yönetime verdikleri güçlü desteği bir kez daha göstermek olduğunu söyledi.

Münbiç kentinde dün ABD'nin Merkez Kuvvetler Komutanı General Joseph Votel'in başkanlığındaki bir heyet incelemelerde bulundu. ABD Merkez Kuvvetler Komutanı General Joseph Votel, Münbiç ziyareti sonrasında yerel bir basın kuruluşuna verdiği röportajda, "Buradaki ziyaretimizin amacı Münbiç Askeri Konseyi ve Münbiç sivil yönetimine verdiğimiz güçlü desteğin sürdüğünü göstermek için" açıklamasında bulundu.

ŞEHRİ GEZİP DESTEK AÇIKLAMASI YAPTI

Sokakları dolaşan Votel önderliğinde heyet, heyet sonra kentin sivil ve askeri yönetimi ile bir araya geldi. Görüşmeden sonra Votel'in yaptığı açıklama, YPG'nin Münbiç'ten çekilmesi konusunda varılan mutabakata gölge düşürecek cinstendi.

CUMHURBAŞKANI, "HADDİNİ BİL" DİYEREK UYARMIŞTI

Geçmişte Amerika Birleşik Devletleri Özel Harekat Komutanlığının başında bulunan Orgeneral Votel, YPG ile olan yakınlığı ile de biliniyor. Votel'in 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında darbeci generaller ile ilgili söylediği "ABD ordusunun yakın müttefikleri" açıklaması büyük tepki çekmiş, Organeral Votel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da "Haddini bil" diyerek uyarılmıştı.

YENİ AKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika... En az bin 713 TL! Nato’dan Türkiye’ye müdahale provası Buzlu yolda hız yapan sürücü belediye başkanına çarptı EVDE YOĞURT MAYALAYANLAR BUNU BİLMİYORLAR