Ana Sayfa
2019-05-23 01:52:17 ( 153 izlenme )
Reklamlar

YSK açıkladı: İşte CHP'ye yazılan geçersiz oy sayısı

YSK açıkladı: İşte CHP'ye yazılan geçersiz oy sayısı
Yüksek Seçim Kurulu, gerekçeli kararında CHP'nin İstanbul seçimlerinde yaptığı usulsüzlükleri madde madde ortaya koydu. 250 sayfalık gerekçeli kararda, "Cumhuriyet Halk Partisi lehine geçerli sayılan ancak usulüne uygun bir sayımda, geçersiz olması gereken oyların toplamının 35.000 civarında olduğu, bu oy sayısı seçimlerin, sonucunu doğrudan etkilediği tespit edilmiştir" ifadeleri yer aldı.


YSK'nin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ilişkin aldığı kararın gerekçesi açıklandı.

YSK gerekçeli kararında, AK Parti ile CHP arasındaki oy farkının 13 bin 742 olduğu İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinde, 35 bin geçersiz oyun CHP lehine yazıldığına dikkat çekildi.

YSK gerekçeli kararında şu ifadeler yer aldı:

"Cumhuriyet Halk Partisi lehine geçerli sayılan ancak usulüne uygun bir sayımda geçersiz olması gereken oyların toplamının 35.000 civarında olduğu, bu oy sayısı seçimlerin sonucunu doğrudan etkilediği tespit edilmiştir"

YENİ AKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ÖYLE BİR AYRINTI ORTAYA ÇIKTI Kİ "Rusya ve Türkiye yeni dünya düzenini inşa ediyor" Bir kişinin beyin kanaması geçirdiğini bu dört basit yöntemle anlayabilirsiniz Ünlü sanatçıya Erdoğana hakaretten hapis cezası