Ana Sayfa
2019-02-27 02:50:13 ( 44 izlenme )
Reklamlar

Trump ilan etmişti! İptal edildi

Trump ilan etmişti! İptal edildi
ABD Temsilciler Meclisi, Başkan Donald Trump'ın sınır güvenliği gerekçesiyle ilan ettiği 'ulusal acil durumun' iptal edilmesini öngören tasarıyı onayladı.
Trump ilan etmişti! İptal edildi
 Demokratların çoğunlukta olduğu Temsilciler Meclisi Genel Kurulunda yapılan oylamada 245 vekil tasarı lehinde oy kullanırken, 182 vekil ise "hayır" oyu verdi.

Bu sonuçla Genel Kurulda kabul edilen yasa tasarısı, Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu Senatoya gönderildi. Tasarının, birkaç hafta içinde Senatoda oylanacağı bildirildi.

Tasarıda, ABD Başkanı Trump'ın sınır güvenliği gerekçesiyle ilan ettiği "ulusal acil durumun" geçersiz kılınması ve Trump'ın ABD-Meksika sınırına  örülmesini istediği duvar için daha önceden ayrılan bütçeden fazla bir rakamın tahsis edilmemesi öngörülüyor.

BAZI CUMHURİYETÇİ VEKİLLER DE TASARIYA DESTEK VERDİ

Temsilciler Meclisindeki tüm Demokrat vekiller tasarının kabulü yönünde oy kullanırken, bazı Cumhuriyetçi vekillerin de tasarıya destek verdiği kaydedildi.

ABD Başkanı Trump'ın, ABD-Meksika sınırına 5,7 milyar dolar bütçe  gerektiren bir duvar örülmesini istemesi, Kongredeki Demokratların da buna izin  vermemesi üzerine ABD federal hükümeti 22 Aralık 2018-25 Ocak 2019 tarihlerinde  35 günlüğüne kapanmıştı.

Trump, Kongrenin sınır güvenliği konusunda adil bir uzlaşmaya varamaması durumunda hükümetin 15 Şubat'ta yeniden kapanacağını ya da kendisinin  başkanlık yetkilerini kullanarak "acil durum" ilan edeceğini açıklamıştı.

15 Şubat'ta federal hükümet yeniden açılmış ancak istediği fonu  alamayan Trump, duvarın finansmanını mümkün kılabilmek amacıyla güney sınırındaki  şiddet olaylarını gerekçe göstererek "ulusal acil durum" ilan etmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD'de çöküş itirafı! EŞİ İÇİN DİKMİŞTİ ŞİMDİ GELİR KAPISI OLDU 'Bunu doğru okuyamazsak bir sonrası iç savaştır' AĞI GENİŞLETECEKLER