Ana Sayfa
11 Şubat 2019 ( 655 izlenme )
Reklamlar

Toryum Hakkında Bilinmeyenler

Toryum Hakkında Bilinmeyenler


BBP Lideri Merhum Muhsin Yazıcıoğlu toryum madeni hakkında bir televizyon kanalına canlı olarak bağlanmış ve Toryum madeni hakkında bilinmeyen geçekleri izleyicilerle paylaşmıştı. BBP Lideri Merhum Yazıcıoğlu telefon görüşmesinden 33 gün sonra suikast sonucu dava arkadaşlarıyla birlikte haince planlanan helikopter kazasında şehadete yürüdüler. ardından toryum ve bor madeni hakkında bilimsel arşatırması ve yoğun ARGE’sini yapan 6 nükler fizikçimiz de İsparta’daki uçak kazasında hain plan neticesinde şehadete yürüdü.Toryum ve bor çalışmalarını inceleyen, araştıran ve bilimsel çalışmalar yapan Milli irade düşüncesinde olan kişiler birer birer hedef haline gelmiş ve onlarca suikast sonucu şehadete yürümüşlerdir.


Bor hakında araştırma yapmak için Susurluk’a giden kod adı Affan’nın ailesinin hikayesi de içler acısı. “Kod adı Affan: Annesi ve babası Susurluk’a bir araştırma yapmak için gitmişlerdi. Susurluk’tan Dursunbey’e, Bigadiç’ten Sultançayı’na, Kestelek’ten Sındırga’ya, Emet’ten Kırka’ya kadar geniş bir bölgeyi taradılar.Sonuçlar çok şaşırtıcıydı. Türkiye’nin dünyanın en zengin bor yataklarına sahip olduğunu saptadılar. Ayrıntılı bir rapor yazdılar, raporun sonuna da gizli ibareyle (Türkiye 2015’te yıllık 500 milyar dolarlık bor geliriyle süper güç olur) diye yazdılar.


İŞTE O KONUŞMA VE DETAYLAR:


Türkiye, maden rezervi açısından dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alırken adeta büyük bir servetin üzerinde yaşıyoruz. Ama maalesef varlık içinde yokluk çekmek herhalde böyle bir şey olsa gerek…Türkiye’nin yer altı zenginlikleri gerçekten dudak uçurtacak kadar çok, lakin Türkiye’de genelde petrol sondaj işini ve çıkarmasını yabancı emperyalist firmalar yapmakta, neden Türkiye’de iş adamlarına daha fazla imkanlar verilerek toryum, bor, petrol ve bazı değerli madenleri arama ve çıkarması verilmemekte. Neden Türk iş adamları bu işe el atmıyor? Gerekirse denizde bile arama yapabilirler, bir petrol platformu kaç liradır ki? Eminim bütün takım ve tehçisatı artı ekipmanı da kurabilecek kapasitededirler.


Dünyada geleceğin yakıtı olan bordan sonra toryumdan bahsedecek olursak,toryum, geleceğin enerji kaynağı. Nükleer santrallerinin en temiz yakıtı. Çevreye zararı yok. Ülkemiz ise dünyanın toryum zengini. Servetin üstünde oturuyoruz ama haberimiz yok. Toryum tabiattaki 110 kadar elementten biri.Saflaştırıldığında alüminyum, çelik görünümünde olan toryum, geleceğin nükleer santrallerinde yakıt olarak kullanılacak. Konunun bizi ilgilendiren tarafı, araştırmalara göre dünya toryum rezervlerinin yarıdan fazlasının Türkiye’de olması. Türkiye’de; Eskişehir, Sivrihisar, Beypazarı ve Kızılcaören’in yanısıra Malatya ve Sivas’ta da toryum izine rastlandı. Anadolu’da toryumun çıktığı yerde ot bitmediği söylenir.Türkiye’nin sahip olduğu düşünülen toryum rezervinin enerji üretimi açısından, 120 trilyon dolarlık petrole eşdeğerdir. 120 trilyon dolar, Türkiye için sonsuz bir enerji kaynağı anlamına gelen toryumun, Türkiye’ye bir servet kacandıracaktır.Toryum, Türkiye’deki enerji sorununu tamamen çözecek bir element. Çünkü Türkiye kendine ebediyen yetecek bir toryum rezervine sahip.


Dünyadaki toplam bor rezervinin yüzde 74’üne sahip olan Türkiye bu madeni de daha işlevsel kullanarak enerjide dışa bağımlılığı azaltmayı hedefliyor. Dünyadaki toplam bor rezervinin 880 bin tonu Türkiye’de bulunan Toryum manedi yeni tip enerji üretiminde kullanılması nedeniyle 21. yüzyılın en stratejik elementleri arasında kabul ediliyor. nükleer santrallarda uranyumun yerini alabileceği bundan yaklaşık 15 yıl önce kanıtlandı.Toryumun kesinlikle patlama tehlikesi yok. Yani, Çernobil gibi bir felaketin tekrarlanması olası değil. Toryum atıklarını radyoaktif olmayan elementlere dönüştürmek mümkün. Yani doğayla dost bir alternatif enerji kaynağı.Dünyada toryumla çalışan bir nükleer santral henüz yok. Sadece bir takım prototipler var. Avrupa’nın, toryumla çalışan ilk prototip nükleer santralini 2005’te tamalayarak hayata geçirdiler.


Protonun toryum çekirdeğiyle çarpıştırılması sonucu çok büyük enerji ortaya çıkarması ve bu ısı enerjisi, elektrik enerjisine çevrilebileceği gibi büyük bir şehrin ısıtılmasında da kullanılabilir.80 gr’ı ile 100 yıl giden otomobil üretildi. Uranyumun 265 katı güçlü ve 80 kat daha sağlıklı olan toryum tıpkı bir bor gibi Türkiye’nin geleceğidir. Bu durumu bilmeyen çok vatandaşımız var. Hükümetler geçicidir Milli iradenin yani tüm halkımızın bu varlıklarımızı öğrenmesi, bilmesi gerekir


Yıllarca çok uğraştılar emperyalist ülkeler, ülkemizi yıkmak için ve yıkamadılar çünkü! karşılarında milli iradeyi görünce geri vites atmak zorunda kaldılar. Bundan sonra da hiç boş durmayacaklar ve her dümene baş vuracaklar. Şunu unutmayalım ki hiçbirimizin gidecek başka ülkesi, vatanı, devleti yoktur. Onun için Türkiye’ye ne pahasına olursa olsun hep birlikte sahip çıkacağız. Yeter ki bizler bir olalım iri olalım hep birlikte Türkiye olalım. Selam ve dua ile… YAZAR: Adem Güneş KAYNAK: medyagunes.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BU MAHALLENİN Guaido Venezuela'ya döndü! İşte ilk cümlesi Annesinden şoke eden açıklamalar! BDDK'dan kritik dolar çağrısı!